Під час чергування директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько перевірив виконання доручення міського голови Дніпра щодо впровадження курсів з цифрової грамотності для учасників Університету третього віку.
“Ми перебуваємо на занятті, на якому навчають працювати зі смартфонами. Це є один з найпопулярніших наших практичних напрямків. Уже в цьому семестрі сформовано 16 груп… Ми знаємо, що близько 50% пенсіонерів потребують інформації, як саме працювати зі смартфонами. Тому ми цьому напрямку приділяємо дуже велику увагу і будемо його розвивати“, – зазначив черговий по місту Артем Нідєлько.
У пані Тетяни вже друге заняття по роботі зі смартфоном. Каже, що навчання розпочали з азів – як увімкнути чи вимкнути телефон та як перенести іконки в інше місце на екрані.
“Сьогодні ми будемо працювати з вайфаєм, це другий рівень. Мені дуже подобається. Це те, на що у наших дітей не вистачає часу, – навчити батьків, а це дуже гарна програма. Дякую нашому голові Борису Філатову за таке наше навчання…. В мене побажання – хочу навчитися дивитися фільми, більше інформації навчитися зчитувати. І з Приват24 у мене трішки проблеми є“, – розповіла відвідувачка занять по роботі зі смартфонами Тетяна Істапенко.
На заняттях слухачам розповідають, як працювати з власним телефоном, як зберігати фото, додати контакт, зняти відео та завантажити його в соцмережі. Крім того, учні вивчають різні застосунки та вчаться працювати в месенджерах.
“Головна мета – щоб люди відчули свій телефон, тому що вони у кожного всі різні… Для того, аби людям було зрозуміло, я одразу їм показую. Для цього використовую екран, телевізор, камеру, вони це все бачать. Потім я ставлю конкретну задачу, послідовність, вони це виконують, і я біля них ходжу. Так як всі телефони різні, то я намагаюся допомогти кожному, підказати, щоб вони запам’ятали, як це у них відбувається“, – розповідає викладач Олександр Мілютін.
Наразі заняття з основ роботи зі смартфонами відвідує 144 учасника Університету третього віку. У кожній групі не більше ніж по 9 учнів. Це дає змогу приділити увагу кожному та навчити всьому необхідному. Заняття по роботі зі смартфонами проводять 2 рази на тиждень та тривають по півтори години. Всього курс складається з 5 занять.
Набір на заняття зі смартфонами проводиться кожного місяця. Наступний в Університеті третього віку буде у червні.
Читайте також: «Миті війни»: в Дніпровському академічному театрі опери та балету відкрилась фотовиставка Сергія Дівєєва