Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Патріотична акція «Янголи пам’яті» відбулась у Дніпрі. У місті вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні

У Дніпрі вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні. Патріотична акція «Янголи пам’яті» відбулась у самому центрі міста – на площі Героїв Майдану. До символічної акції приєднався студент Сергій. 

«Мені було 14-ть. Я добре пам’ятаю ті події. Перед самим розстрілом на Інститутській я йшов із батьком на музичне прослуховування. Барикади, тисячі людей… У мене було повне нерозуміння того, що коїться. Тоді мені ніхто не міг пояснити, що відбувається. Але повернувшись додому, одразу почав читати, дивитися новини…Дуже добре, що такі заходи проводять  у Дніпрі , адже треба розповідати більш молодшим за мене про ті події. Розповідати, навіщо люди вийшли на Майдан Незалежності», — поділився хлопець.

На площі Героїв Майдану  в Дніпрі встановили символічні барикади, стяг однієї з наших сотень, які були тоді на Майдані. А також вогнище, яке допомагало зігріватися євромайданівцям у тому холодному лютому.

«Символічно, що  все установила наша молодь, аби нагадати, як це було тоді.  Під час акції кожен бажаючий зміг взяти до рук маленького «білого янгола». Вони зроблені вихованцями позашкілля, аби згадати ті страшні події та вшанувати загиблих героїв. «Янголят» кріпили на символічному  дерев’яному щиті. Також ми згадали першого загиблого — Сергія Нігояна. Це сьогодні надважливо – нагадувати про перших загиблих за свободу України. Нині ми відстоюємо нашу державу великою ціною й з кожною новою річницею Революції Гідності можемо осягнути більш повну картину того, що сталося», — прокоментував в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Сергій Луденський.

Мешканці міста, педагоги та вихованці позашкільних закладів освіти кріпили
атласних янголят до дерев’яного щита. 

«Я прийшла сьогодні сюди, бо почала розуміти, що таке бути українкою. Зрозуміла те,  що зробили молоді люди 11 років тому. Я мало що пам’ятаю, адже тоді  була у другому класі, а тепер картинка стає ширшою. Тож такі заходи — це інформування й нагадування про відстоювання нашої волі», — розповіла скаутка СО «Скаути Дніпра» Катерина.

Погода сьогодні, 20 лютого, така ж, як і в той страшний розстріл. 

«Тоді кульмінаційно розвивалися події від «вогнехреща» до розстрілів на Інститутській. Небесна сотня — перші загиблі за свободу України. Я думаю, що всі вже сьогодні це розуміють. Навіть ті громадяни, які не розуміли Майдан, не підтримували його, бачили в ньому державний переворот. Це якраз ствердження народом України свого права на власне рішення. Визначення самостійної власної долі. На реалізацію нашого права повернутися із рабства московського, яке натягнув Янукович. Нині ми бачимо, хто справжні друзі, хто наші братні народи, хто прихистив мільйони українців, біженців. Час все розставить по своїх місцях», — зазначив заступник міського голови з  питань інформаційної діяльності Андрій Денисенко.

Читайте також: «Дуже важливо, щоб увічнювали наших героїв, пам’ятали їхній подвиг», — удова захисника про оновлення проєкту «Історії Героїв» у Дніпрі