Паркуватися будь-кому на місцях для людей з інвалідністю – заборонено. У Дніпрі продовжують боротьбу з автохамами, які порушують ці правила. Інспекція разом із поліцією цього разу відвідали вулицю Троїцьку. Ініціювала перевірки ГО “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан добра”, яку очолює Ольга Волкова.
Центр Дніпра, середина дня, всі паркувальні місця зайняті автівками. Та чи всі водії дотримуються встановлених правил?
Віталій Шаповалов, заступник директора комунального підприємства «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міськради: “У нас в місті є проблема, що люди, які не мають статусу інвалідності, займають місця для людей з інвалідністю. А взагалі, на сьогоднішній день, 10% усіх паркомісць у Дніпрі займають місця для людей з інвалідністю”.
Дорожній знак, розмітка з більшою територією, на ній припарковане авто. Нічого підозрілого. Та чи є у водія дозвіл на зайняття цього місця?
Павло Карманов, старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції в Дніпропетровській області: “З 2017 року посилено відповідальність за паркування на місцях для водіїв з інвалідністю або тих, хто перевозе людей з інвалідністю. Так само посилено відповідальність за неправомірне використання відповідних знаків для людей з інвалідністю. До 1700 гривень цей штраф”.
Особливою відміткою на автівці повинна бути ось така наліпка. Під час перевірки патрульні таки знайшли одного правопорушника.
Руслан Анчук, інспектор з паркування відділу тимчасового затримання транспортного засобу: “Ми виявили автівку, яка була без позначок інваліда, а стояла на місті, де має стояти автівка інваліда. Було зафіксовано правопорушення, було надано повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності. Надали 5 хвилин для того, щоб він усунув це правопорушення. Він не з’явився”.
Припаркував авто не на своєму місці – чекай на евакуатор. Адже є ті, кому ці 3,5 метри відокремленої дороги дійсно необхідні.
Тетяна та Сергій Подзюбани, люди з інвалідністю: “Бывают люди, как мы, семья людей с инвалидностью, мы оба передвигаемся на кресле колесном, и нам нужно открыть двери с двух сторон. Широко, чтоб нам было свободно. А если машины возле нас стоят вплотную, то вот приходится гулять очень долго, пока придет водитель”.
Загалом у Дніпрі налічують близько двох тисяч паркувальних місць для людей з інвалідністю. Зі слів інспекторів, ситуація після таких рейдів має поліпшуватися.