У 2016 році у Дніпрі почало працювати КП «Дніпровська міська студія телебачення». Спочатку це було невелике підприємство, яке через інтернет інформувало містян про актуальну ситуацію у місті. З часом аудиторія телеканалу почала рости і він вийшов на масштабне мовлення. Тепер мешканці знають його, як «Дніпро TV».
«На КП ДГСТ зараз є 4 різних напрямки по створенню контенту. Особливу увагу заслуговує інформаційний відділ, який створює новини. Щоденно працюють журналісти, які обробляють актуальні для дніпрян теми та створюють сюжети, а також оперативно інформують населення про те, що відбувається у Дніпрі. У нас щодня виходять по 2 випуски новин. Наразі ми зосереджуємо нашу увагу на тому, щоб показати, як живе місто в умовах війни та реальну ситуацію на фронті», — розповідає завідувачка відділу авторських програм КП «Дніпровська міська студія телебачення» Марія Бондар.
Подивитись, як створюють інформаційний контент на телеканалі та поспілкуватися з журналістами про режим роботи приїхав директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько. Він сьогодні, 9 січня, є черговим по місту.
«Я перевірив готовність телеканалу до можливих блекаутів та наскільки в них організована робота, щоб навіть у тяжких умовах продовжувати інформувати людей. Також гарною новиною стало те, що телеканал збільшує свою аудиторію у Дніпрі, області та навіть вийшов на всеукраїнське мовлення. Так вчорашній вечірній випуск новин в Youtube переглянуло більше ніж 50 тисяч глядачів. Це внутрішній рекорд команди каналу, але ми впевнені, що скоро ця цифра збільшиться», — зазначив Артем Нідєлько.
Також команда каналу щоденно працює над створенням авторських програм для всіх категорій глядачів: «Файно», яка розповідає про українську історію, та «Історії війни», це програма про історії військових та їхній життєвий шлях. А про ситуацію на передовій розповідає військовий кореспондент Богдан Пападін. Він веде прямі включення та репортажі з гарячих точок, та інші. Основний напрям роботи команди – створювати максимально якісний контент по різним напрямкам для глядачів.
«Щоп’ятниці ми плануємо зйомки на наступний тиждень, обираємо теми дня. Наші проєкти транслюємо і на кабельному телебаченні, і на Youtube. За останні 2 місяці наші перегляди в інтернеті зросли, адже ми трішки змінили формат, студії та підхід до висвітлення новин», — додала Марія Бондар.
На телеканалі «Дніпро TV» створено 2 студії – велика та мала. Кожна має свою функцію. У великій проводять телевізійні шоу, zoom-конференції та телемости, також записують випуски новин. Мала ж студія використовується як додаткова для запису авторських програм і на випадок повітряних тривог чи блекаутів, адже розміщена у підвальному приміщенні. Для безперервної трансляції у телеканалу є резервне живлення – генератори та доступ до інтернету.
«Наше мовлення проводиться в декількох мережах, які повністю покривають увесь Дніпро. Також наш канал можуть подивитися мешканці 9 населених пунктів в області, в тому числі й у Кривому Розі.
Для телевізійного виробництва телеканал використовує сучасні роботизовані поворотні камери та багатофункціональні мікшерні відеопульти, за допомогою яких можливі відео- та аудіодзвінки. Телеканал має можливість вести пряму трансляцію з місця подій до студії за допомогою прийому передавальної системи на базі LIVEU. Наявність переносних зарядних станцій для обладнання дозволяє виїзній групі залишатися на локації тривалий час незалежно від відключень світла або відсутності мобільного зв’язку та проводити включення до ефіру», — розповідає заступник директора з технічної частини Костянтин Мордаков.
Загалом для повноцінного та якісного інформування населення про життя Дніпра та про ситуацію на війні задіяно багато людей. Це режисери монтажу, журналісти, редактори, техніки, випускові редактори та інші. Всі вони працюють, щоб містяни отримували оперативну та правдиву інформацію одними із перших.
Читайте також: Нові правила компенсації витрат за розміщення ВПО: що змінилося?