Полковника і військову частину судять за передачу майна на потреби ЗСУ. Невикористовувану нерухомість у центрі Дніпра передали державі за наказом головнокомандувача Збройних сил Україні, вона мала забезпечити відсіч ворога на підступах до Дніпра. Але місцевий бізнес це не влаштовує, вони дискутують про тактику і стратегію захисту суверенності у судових залах. Чиї інтереси зачепили вояки? Відповідь на це питання дали вони самі після чергового засідання суду. Ба більше – у ситуації, на їх думку, задіяний дніпровський криміналітет.
Гучно пройшло чергове засідання у справі приватних компаній проти військової частини.
«Естейт Сіті» та «Квартал Груп» позивалися до українських захисників через майно, яке задля оборони Дніпра передали на користь держави і демонтували.
Однак, на думку позивачів, це відбулося незаконно. Ба більше — через пряме розпорядження від міськради. Ані наказ головнокомандувача Залужного, ані закон, який регулює такі процеси — не є аргументами для бізнесу.
Таким було одне з клопотань позивачів, яке суд відхилив. Представники міськради ж у свою чергу пояснюють: наказів військовим не віддають.
Наталія Семчук, головний спеціаліст відділу захисту інтересів територіальної громади міста у судах Дніпровської міськради: «Жодних якихось вказівок чи рекомендацій з боку міської ради воєнній частині не надавалося. Міськрада є органом місцевого самоврядування і жодним чином впливу на військову частину вона не має».
І хоча представниця позивача визнала, що не є військовою експерткою, як і самі позивачі, власне, все ж наводила аргументи щодо недоцільності відчуження саме тієї нерухомості, і невідповідність таких дій відомим їй правилам військової тактики та стратегії, вимагаючи при цьому проведення військової експертизи
Про яке саме будівництво йде мова — з засідання незрозуміло. Також одним з аргументів було твердження «що офіційно у Дніпро тоді не було вторгнення ворога». І на те є лист від командування «Схід». Обстановка, мовляв, у березні була спокійною.
Від коментарів щодо своїх доводів сторона позивача вкотре відмовилася. А захисниця прав військової частини дала свою оцінку засіданню і почутому.
Дар’я Кияненко, захисниця військової частини А7384: «В нас не було ворога саме в місті завдяки таким активним діям, направленим на випередження захисту від ворога. Жодний законодавчий акт не містить можливість скасування даного наказу щодо відчуження майна в суді, тому, я думаю, що наші військові діяли правильно, адже в нас немає Бучі. В нас не було другого Ірпеня. До речі, вони особисто, я не знаю, і ми будемо з’ясовувати, особисто від полковника Водолазького отримають з пенсії вартість цього майна».
Тобто гроші отримують, і майно відсуджують? На думку адвокатки, відбувається розголошення державної таємниці, адже розкриті дані військової частини, її командира та дислокації об’єктів. Щодо розголошення державної таємниці: вже порушено кримінальне провадження.
Андрій Денисенко, військовослужбовець: «Це спроба крупного олігархічного бізнесу дніпровського помститися військовим. Причому фактично за захист Дніпра і України. Наказом командира нашої військової частини для потреб країни було вилучене майно, в ситуації, яка того вимагала, березень місяць, коли була загроза і навіть факти проникнення передових загонів ворога на територію Дніпропетровської області, і коли нашу область рішенням начальника Генштабу було включено в зону бойових дій».
За які об’єкти так бореться з військовими місцевий бізнес? Цей каркас колись був виставковим центром, а потім — об’єктом судових спорів, яким багато років.
Ще у 2004 році міськрада уклала договір на земельну ділянку з товариством «Вентер». Там мали збудувати житловий будинок, але не почали навіть. Інспекторів не пускали, щоб перевірити доцільність використання ділянки. Почалися суди, а землю передавали все новим власникам. У 2014 році «Вентер» укладає договір іпотеки з «ПриватБанком», який тоді ще належить Ігорю Коломойському. Майно, тобто ця нежитлова споруда, переходить іпотекодавцю, а надалі реєструється, як нерухомість через «чорних реєстраторів». Тепер за нього, вже з українськими захисниками, воюють від імені «Естейт Сіті».
Андрій Денисенко, військовослужбовець: «Сьогодні ці люди намагаються оскаржити правомірність дій військових. При цьому, що дуже цікаво, вартість оцінки об’єктів, вилучених у них у відповідності до повноважень командира в.ч. — 7 мільйонів 6 тисяч гривень — вони не оскаржують. Така подвійна гра, що в принципі характерна в діяльності панів Дубілетів, пана Гороховського, пана Яценка і незмінного супутника, можливо, так скажемо, партнера пана Коломойського — авторитетного відомого бізнесмена у Дніпрі пана Петровського.
Нагадаємо, «Естейт сіті» та «Квартал Груп» афільовані до спайки Яценко-Дубілета, колишніх керманичів тоді ще належного Коломойському «ПриватБанку». Це їх слідчі НАБУ викрили на виведенні 136 мільйонів гривень на підставну компанію. У 2021-му році Дмитро Дубілет, Олег Гороховський, Олександр Дубілет, Людмила Шмальченко, Володимир Яценко та інші колишні топ-менеджери започаткували компанію «Фінтех Бенд», до її орбіти і входять позовники проти військових у Дніпрі.
Олександра Петровського, або Наріка, у свою чергу вважають очільником рейдерського угруповання та мережі колл-центрів у Дніпрі й Європі.
Дмитро Фоменко, дніпровський бізнесмен: «Модна тема колл-центрів — вона задіює населення Європи, тому що з українців багато не візьмеш, а їх можна роздягати довго. Тому відмивання грошей колл-центрами, які збирають на Наріка, він намагався в Німеччині. Не тільки в Німеччині — в Австрії, Угорщини і т.д. Тому, не торкаючись бандитизму Наріка в Україні, німецька і європейська поліція розслідує тему його колл-центрів і відмивання брудних грошей. Наслідком були ті обшуки, які відбулися».
Обидва клопотання позивача відхилили. Наступне слухання справи відбудеться у січні.