Справу про напад на журналістів в аеропорту не дають «зам’яти». На кадри, опубліковані з боді-камер патрульних, потрапив відомий у Дніпрі Олександр Петровський. Журналісти вже повідомляли, що вважають саме його охоронців нападниками. Стосовно цього висловився й міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський. Та чи покарають винних?
На кадрах нападу на журналістів, що стався біля аеропорту Дніпра впізнаємо відомого у Дніпрі мецената Олександра Петровського. Кореспонденти стверджують: саме він керував процесом.
Михайло Ткач, журналіст видання «Українська правда»: “Напад на нашу знімальну групу:
1. Бізнесмен Олександр Петровський особисто контролював видалення відео з телефону оператора нашої знімальної групи Ярослава Бондаренка в аеропорту міста Дніпро.
2. Особисто переглядав телефон, який його охорона силоміць забрала у оператора та розблокувала, погрожуючи ножем і вбивством.
3. Особисто наказував своїй охороні та поліцейським, які виконували вказівки Петровського, а не допомагали журналісту”.
Молодики спортивної статури представилися охороною летовища. Свої дії намагалися пояснити забороною знімати на території аеропорту. Проте, чим саме регламентована така заборона – питання. Адже жодної інформації з цього приводу у законодавстві немає.
Олена Доненко, адвокатка: “Ми чітко бачимо, що журналісти знімали саме біля аеропорту. Ні всередині, ні на злітно-посадковій смузі. Вони не заходили на сам об’єкт, не використовували дронів. Вони проводили зйомку біля аеропорту. Те, що далі сталося, на що посилалися ті, хто напали й погрожували журналістам про те, що це нібито режимний обьект. Так от, таке поняття було у радянські часи. До законодавства України воно не перейшло. У нас є поняття “обєкт підвищеної безпеки”. Зовні він не діє. Зовні, відповідно до статті 21 “про інформацію”, може знімати будь-хто».
Діана Насипанная, журналістка: “Спочатку монополія і затягування будівництва, а тепер напади на журналістів. Втім, цим аеропорт Дніпра вправно повертає назад, у 90-ті. Хто напав на журналістів, що намагмалися приховати? Спробуємо запитати у керівництва летовища”.
«Тут сейчас никого нету с руководства”, – “А взагалі відомо, буде сьогодні чи не буде? – “Я вообще ничего не могу сказать”.
Тож почути бачення цього інциденту з боку керівництва аеропорту нам не вдалося. Проте, замовчати цю подію навряд чи зможуть. Скандал прокоментував особисто міністр внутрішніх справ України:
«Всі особи, причетні до порушення прав журналістів в аеропорту Дніпра, вже встановлені та будуть притягнуті до відповідальності, передбаченої законом. За даним фактом слідчі проводять досудове розслідування у порядку статті 171 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, та статті 345-1 – погроза або насильство щодо журналіста Кримінального кодексу”.
Хто ці особи та кого визнають винуватим? У Дніпрі вже триває одна справа, в якій фігурує ім’я Олександра Петровського. З ним пов’язують напад на громадську активістку Наталю Ешонкулову.
Наталя Ешонкулова, громадська активістка, постраждала від нападу: “Все, що зараз сталося з журналістами – це наслідок безкарності, яка весь час супроводжує дію цих злочинців. Я так підозрюю, що ті люди, що на мене напали влітку минулого року, і ті люди, які зустрічали когось в аеропорту, я так підозрюю, – це одні й ті самі люди».
Тож чи отримають покарання винні у нападі?