Відкрити власну справу стає легше. Переїхавши з Харкова до Дніпра, Надія створила власний екологічний проєкт. У рідному місті її підприємство з перероблювання сміття вщент зруйнували росіяни, тому довелося починати все спочатку на новому місці. Завдяки Центру підтримки бізнесу у Дніпрі, підприємиця здобула грант на розвиток проєкту та врешті відкрила офіс. У центрі надають безкоштовні консультації, як бізнесменам з досвідом, так і новачкам.
Надія — переселенка з Харкова. Там жінка мала власне виробництво з переробки сміття. Її будинок та підприємство в рідному місті були зруйновані через ворожу атаку. Жінка переїхала до Дніпра у 2022 році та нещодавно здобула перемогу в грантовому конкурсі.
«Компанія Mercy Corps (Швейцарія) разом з українським офісом надали 150 тисяч гривень на мій проєкт, щоб відкрити офіс у Дніпрі», — розповідає авторка проєкту «VIRIDI-RECYCLE» Надія Черкашина.
Простими словами жінка допомагає громадянам сортувати, а підприємцям заробляти на відходах. Влучно перетворює екологічну відповідальність на прибутковий бізнес.
«Моя місія і моя цінність — розповідати людям про те, що вони викидають на смітник гроші. Вони можуть відсортувати все, що мають в обігу — пластикові пляшки, алюмінієві банки — і заробити на цьому гроші», — каже Надія Черкашина.
Надія пройшла безкоштовні курси для підприємців у Центрі підтримки бізнесу на базі Прозорого офісу. Там же їй і допомогли з поданням грантової програми.
«Консультуємо з правових та земельних питань і особливу увагу приділяємо створенню, розвитку та масштабуванню власної справи. Тобто ми мотивуємо наших мешканців займатися підприємницькою діяльністю», — каже начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення ДМР Ірина Журавльова.
Тренінги у центрі проводять викладачі Університету митної справи та фінансів. Це стало можливим завдяки меморандуму о співпраці між університетом та Дніпровської міськради.
«Навчання та бізнес-тренінги тут, у Прозорому офісі, — це не тільки професійний підхід і знання, а й натхнення. Це про те, як знайти енергію й продовжувати. Тому ми працюємо, щоб люди не лише прагнули відкрити власну справу, але й мали енергію та сили продовжувати попри нинішні обставини», — розповідає грантовий менеджер, викладач кафедри підприємництва та економіки підприємства УМСФ Ольга Литвиненко.
Звернутись до центру та отримати безкоштовні консультації з ведення та створення власного бізнесу можна за адресою проспект Слобожанський 8.
Читайте також: На Дніпропетровщині під час розмінування загинув сапер