27 червня директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев перевірив, як доглядають за призупиненим будівництвом метрополітену, як відбувається процес миття рухомого складу Дніпровського електротранспорту, а також перевірив доступність та обладнання одного з місцевих укриттів.
Будівельний майданчик станції метро «Театральна». З початком повномасштабного вторгнення роботи тут були призупинені. Зараз головне завдання — не допустити затоплення гірничих виробок та утримання їх в техногенно-безпечному стані.
Євген Сарвас, маркшейдер компанії-підрядника: «Виміри ми виконуємо по деформаційним маркам, виміри виконуєм згідно програми робіт три рази на місяць, тому що дуже великі склепіння та потрібно постійно моніторити стан гірничої виробки. На зараз, згідно виконаних вимірів, у нас немає зсувів та деформацій гірничої виробки».
Спеціалісти цілодобово працюють на всіх будівельних майданчиках і виконують відкачування шахтних вод.
Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР: «Обслуговуючі процеси – це, ви бачите, що дуже великий водоприток йде по виробкам. І, по-перше, це, звісно, треба постійно контролювати рівень грунтових вод і їх піднімати на поверхню для того, щоб ці грунтові води не затопили існуючі виробки. Постійно необхідно знаходитися на цих виробках, моніторити стан, вентиляцію, відкачувати воду. Ну і, звісно, контролювати живлення, і при необхідності подати альтернативне».
Паралельно йде геотехнічний моніторинг. Для забезпечення безперервного живлення об’єкти будівництва забезпечені резервними джерелами електроенергії.
30 вагонів — стільки рухомого складу проходить через мийний комплекс одного з трамвайних депо щодня. Наразі — це найсучасніша мийка електротранспорту у місті.
Лілія Кот, начальниця дільниці мийного комплексу: «Вагони миються згідно технічного обслуговування: раз на 7 днів проходять комплексну мийку, а кожної ночі весь рухомий склад проходить вологе прибирання та прибирання різного сміття з підлоги».
Спочатку трамвай очищують великі щітки, а потім його домивають вручну та за допомогою мийних пістолетів. В такий спосіб миття одного вагону займає лише 15 хвилин.
Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР: «Цей мийний комплекс взагалі працює вже порядка 53 років. Але в 2020 році була можливість виконати повну модернізацію цього мийного комплексу. Тут було встановлено замкнутий цикл очистки, очищення води. Тобто за рахунок цього хімікати, які використовуються для мийки вагонів, не потрапляють вже у каналізаційні стоки, а очищуються і знову подаються для мийки вагонів».
Процес дуже екологічний та надає економію близька двохсот кубів води на місяць.
Остання локація чергування — укриття на проспекті Богдана Хмельницького, 31А.
Ігор Рухлін, провідний фахівець з питань цивільного захисту: «Ця споруда може прийняти до 240 осіб. У цій споруді є кімната матері та дитини, ігрова кімната, також розміщено засоби захисту – до 500 протигазів. Споруду обладнано ємністю для технічної води до 3 тонн».
Також є місце для відпочинку з можливістю підзарядити гаджети та скористатися інтернетом. Є душ та санвузол.
Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР: «Це наразі було спроєктовано повністю, як таке укриття, як бомбосховище, навіть від ракетної ядерної небезпеки. Але в ході перевірки ми побачили, що повний функціонал цього бомбосховища не реалізований. Тобто, якщо ми кажемо про ядерну небезпеку, то необхідно зробити ще додаткову, так скажімо, модернізацію».
Аби люди могли легко знайти сховище, поруч з ним розміщені позначки, які вказують напрямок руху.
Читайте також: Два десятки команд виробників і майже 300 гостей: у Дніпрі пройшов захід «Люті Пташки, Демо День»