Англійська у садочку, в кіно та на роботі. Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає розширення сфер застосування іноземної мови в Україні. Зокрема, на певні посади зможуть претендувати тільки кандидати, які володіють англійською на високому рівні.
Згідно з новим законом, обов’язково володіти англійською будуть зобов’язані претенденти на певні посади. А саме:
- Державні службовці категорій “А”, “Б”і “В”.
- Голови місцевих держадміністрацій та їхні заступники.
- Військовослужбовці офіцерського складу, які служать за контрактом.
- Поліцейські середнього та вищого складу, начальникив інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту, прокурори, працівники митних та податкових органів.
- Керівники суб’єктів господарювання державного сектора економіки
Усі ці чиновники складатимуть безкоштовний іспит з англійської мови, організований Міністерством освіти. Протягом чотирьох років після закінчення воєнного стану, державні працівники з рівнем англійської В2 і вище почнуть отримувати 10% надбавки.
Євген працює в сфері ІТ більше 7 років. Тому для нього англійська – мова щоденного спілкування.
“В індустрії практично всі клієнти – це іноземці. Англійська мова є міжнародною мовою, і знання її дуже важливе для надання послуг клієнтам та інтеграції у світову економіку, не кажучи вже про європейську. Тому без англійської мови шанси на успіх суттєво зменшуються”, – сказав виконавчий директор “IT Dnipro Community” Євген Гостіщев.
IT-галузь — друга в Україні з експорту, майже 80% клієнтів — це саме іноземці, розповідає чоловік.
“На сьогодні українські IT-фахівці приносять в Україну близько 6 мільярдів доларів у вигляді експортної виручки від роботи з закордонними клієнтами. За нашими підрахунками, у Дніпрі працює близько 20 тисяч IT-фахівців, всі володіють англійською мовою”, – зазначив Євген.
Знання іноземної — вимога життя. Сьогодні спілкування з західним світом є питанням виживання для України. Саме такої думки нардеп Олексій Гончаренко.
“Знаючи англійську мову, можна безкоштовно навчатися на різних онлайн-курсах Гарвардського, Оксфордського, Кембриджського та Стенфордського університетів. Це дає можливість навчатися в найкращих університетах світу. Хоча це неповна програма, але вона охоплює широкий спектр тем. Необхідною умовою – знання англійської мови”, – наголосив народний депутат України Олексій Гончаренко.
Впроваджувати англійську у життя українців почнуть поступово. На вокзалах, автовокзалах, аеропортах, у деяких видах транспорту інформація дублюватиметься іноземною. Окрім цього, зміни стосуватимуться освіти, вивчення англійської стане обов’язковим на всіх рівнях, починаючи з садочку. Також, у кінотеатрах до 10% іноземних фільмів будуть транслюватися мовою оригіналу. Аудіовізуальна інформація у музеях та під час культурно-мистецьких заходів теж дублюватиметься англійською.
Читайте також: Дніпро вдячний захисникам: на фронт передано чергову допомогу – переносні РЕБи, рації, проєктори, зарядні станції