Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Обережно, слизько!


Дніпровські тротуари замерзли під грудом льоду. Містяни скаржаться, мовляв, дороги розчистили, а про подвір’я зовсім забули. І тепер просто неможливо вийти з дому без польотів. Міська влада розводить руками – не вистачає двірників, які б прибрали ще не замерзлий сніг.


Звичайний ранок у водіїв. Аби виїхати з двору, треба ще постаратись.

«Проблема в дворах и возле дворов. Убивается очень ходовая часть в машине. Понамерзали эти льдины. Машиной как едешь, можно случайно другую ударить», – говорить водій.

«Дороги еще ниче, а вот придворовые – это печально. Придворовые территории – это капец», – додає інший водій.

У місті зараз велика проблема –  на тротуарах та придворових територіях – неможливо ані ходити ані їхати. Лід! Він усюди.

Для того, щоб пройти цей відрізок шляхУ, треба витратити багато зусиль. Ноги просто роз’їжджаються.

«А вот так идем. (показує) Пока дойдем, болят поясница и ноги очень», – бідкається жінка.

Вчасно прибрати не встигли, тож тепер і позамерзало все, скаржаться люди.

Катерина з маленьким сином Андрієм вимушена або сидіти вдома, або катати дитину у візку. Бо навіть на дитячому майданчику – суцільна ковзанка.

 «Большую часть прогулок мне приходится преодолевать колясками или с детским велосипедом. Ситуация затруднительная. Единственное, что нас спасает – это детский велосипед, ибо очень скользко, травматично, но мы привыкли уже», – розповідає Катерина.

Така сумна ситуація по всьому місту. Навіть біля шкіл і то – виблискує земля. Михайло навчається у 43 школі. Каже, за останній тиждень, забив собі ноги та руки.

«Ну меня сначала мама подвозит. А дальше я иду по льду все время и вот который день падаю», – розповідає школяр Михайло.

Біля травмпунктів – аншлаг! За останній місяць кількість постраждалих зросла аж на 30 відсотків.

«Жалобы на боли, отек. Чаще всего это переломы в лучезапястном суставе, плечевом и голеностопном суставе», – інформує лікар-травматолог Олександр Самойленко.

Лікарі радять обирати взуття, яке не буде ковзати.  Та ходити по льоду маленькими кроками,  тримаючи рівновагу. А якщо вже падаєте, то запам’ятайте таке.

«Группироваться и падать на бок, на плече. На вытянутую руку нельзя падать, именно в этот момент она и ломается», – радить лікар-травматолог Олександр Самойленко.

 Дніпровці звинувачують комунальників, мовляв, магістральні дороги – розчистили, а про тротуари та двори – забули.

«Ну это ЖЕК, наверное, виноват. Начальство виновато, что не заставляет», – говорить жінка.

Та представники міської влади кажуть: у місті просто не вистачає двірників, які б мали розчищати двори та посипати тротуари піском. Уявіть собі: у Дніпрі – півтори тисячі вакансій двірників – і всі вільні.

«Ну не хватает конечно. Но мы работаем бригадами. Вот у дома нет дворника, так туда бригада едет и убирает», – інформує заст. директора управляючої компанії «Жилсервіс – 2» Валентина Різун.

А хто ж захоче піти тяжко працювати за дві тисячі гривень? А то й менше. От звідки і проблема в місті з’явилась.

Та міська влада вже почала шукати рішення. Оголосили тендери на придбання десятків одиниць малогабаритної техніки, яка буде прибирати алеї і тротуари. Таким чином, компенсується нестача робітників.