Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Новий водогін у Кривий Ріг та Нікополь: коли відновлять водопостачання

Воді в Кривому Розі та Нікополі – бути! Найбільше будівництво водогону за час незалежності України триває вже місяць. Роботи мають колосальний масштаб. Перед фахівцями постала дійсно складна задача – забезпечити людей водою в найкоротший термін. На якому ж етапі будівництво водопроводу та коли його завершать? 

Попри дощ, робота кипить. Фахівці будуть водогін до Кривого Рогу. Загальна протяжність саме цієї ділянки – 26 кілометрів. Водогін постачатиме 400 тисяч метрів кубічних води на добу.

Анатолій Слюсаренко, регіональний директор ТОВ «Автомагістраль – Південь»: «Зараз відбуваються роботи по влаштуванню основи під трубу. Майже на всій ділянці вже є викопана траншея. На зараз в нас вже спаяно 9 кілометрів пластикової труби».

Олександр Коломійцев, начальник Служби відновлення у Дніпропетровській області: «Такого будівництва не було з 1978 року. Тобто таких водогонів не будували більше 40 років».

Швидкість виконання робіт має велике значення. Адже після підриву російськими терористами Каховської ГЕС мешканці Нікополя та Кривого Рогу частково залишились без водопостачання.

Ігор, мешканець Кривого Рогу: «Я от, наприклад, живу на 15 поверсі, то у мене з водою взагалі… Навіть по годинам наче і дають її, але її просто до мене не вистачає».

Ігор ділиться: без постійного водопостачання життя стало значно складнішим.

Ігор, мешканець Кривого Рогу: «У мене двоє дітей. Як я з водою? Самі ж маєте розуміти, що помитися, випрати, в туалет, туди-сюди…»

Проблеми з водопостачанням торкнулися ледь не всіх жителів міста.

«Якщо це 9 поверх, то може води й не бути. Я якщо до третього-четвертого, то вода є».

«У знайомих вода є погодинно, а є район, де взагалі води немає».

Саме для вирішення цієї проблеми і розпочали будівництво нового водогону. Починається він з річки Інгулець — саме тут братимуть воду для Кривого Рогу.

Олександр Коломійцев, начальник Служби відновлення у Дніпропетровській області: «Зараз у нас річка, основне русло річки перекрите. Йде забиття шпунтів, щоб зміцнити берегову лінію. І буде встановлена насосна станція, на цьому місці проходитиме водозабір».

Далі довгі 16 кілометрів мережі, які треба спаювати. Температура стика – 220 градусів.

«Виставляють апаратуру, набирають правильну температуру в компресорі, щоб пайка проходила при тій температурі, що треба», – «Тобто зараз вони збільшують температуру, щоб труба поплавилася?» – «Так, щоб виставити паяльний апарат, який ви тільки що бачили, і буде вже йти хімічний процес».

Труби замовляють з Європи, вони з пластику, тому служитимуть довше металевих. За добу прокладають приблизно кілометр таких труб.

Максим Таран, головний куратор об’єкту: «Вся труба йде тисячка, яку ви бачите позаду мене. Проходить на відрізку 16,3 км, на ній забезпечено 10 бригад, які виконують цю роботу».

Майстри кажуть, попри масштаб проєкту роботи йдуть в необхідному темпі.

Олександр Коломійцев, начальник Служби відновлення у Дніпропетровській області: «Тобто на першій ділянці заплановано, що до кінця серпня перша труба вже надасть приблизно 100 тисяч кубічних метрів води до міста Кривий Ріг».

Завершити будівництво планують восени цього року. Подібні роботи ведуться і у Нікопольському районі. Там об’єми робіт значно більші, адже ділянка майбутнього водогону – приблизно 150 кілометрів.

Читайте також: З 25 липня у Дніпрі деякі автобусні маршрути змінять свій рух