У Дніпрі дефіцит водіїв міського електротранспорту. Чимало кермувальників пішли на фронт захищати Україну. В той же час переселенці потребують роботи. Дніпро TV продовжує серію сюжетів про українців, які через російську агресію втратили дім, житло і роботу, але знайшли себе у чужому місті. Історія п’ята: Новий маршрут.
«Обережно, двері зачиняються. Наступна зупинка — тролейбусне депо».
Тетяна впевнено кермує трамваєм. Вже кілька місяців працює на дніпровському маршруті. У червні їй довелося переїхати до Дніпра з Харкова. Знала, тут вона легко знайде роботу за фахом. Втім, спогади про обстріли не давали спокійно працювати.
Тетяна Подпалова-Широкорад, водійка трамваю, переселенка з Харкова: «Я взагалі, коли вперше була за керуванням, я ще стажувалася. І була тривога, це було дуже близько, це виття сирен. Ви знаєте, це коли тебе паралізує і ти навіть не знаєш які кнопочки натискати. Це такий страх… Ти крутиш головою, бо бачив, як це все там літало».
До повномасштабної війни жінка 34 роки працювала водійкою трамваю. Під час обстрілів разом з колегами ховалися у бомбосховищі Салтівського трамвайного депо. Їй на власні очі довелося бачити, як рашисти руйнують справу її життя.
Тетяна Подпалова-Широкорад, водійка трамваю, переселенка з Харкова: «Це величезна територія, яка зараз… Це моє рідне депо, яке було поряд».
Зоя евакуювалася до Дніпра раніше — у квітні. Їй довелося ночувати у харківському метро та підвалі свого будинку. Вдома, на Салтівці, жити було неможливо. Дніпровські колеги підтримували, чим могли.
Зоя Денчик, водійка трамваю, переселенка з Харкова: «Завжди то тим підтримають, то тим, як треба. Навпаки, самі приходять: якщо треба — звертайся. Що тобі треба, ми допоможемо, скажи».
Спочатку стажування, потім виїзд на маршрут. Досвідченим водійкам довелося трохи перенавчатися, бо у Дніпрі інші типи вагонів, ніж у Харкові.
Тетяна Подпалова-Широкорад, водійка трамваю, переселенка з Харкова: «Вагони тут, звичайно, інші зовсім. Нам би про таке тільки помріяти».
У Дніпровському електротранспорті розповідають: готові прийняти на роботу переселенців. Нині працевлаштували вже 80 українців з Бахмута, Харкова, Маріуполя та інших міст. Їм надають кімнати у сімейному чи холостяцькому гуртожитку.
Нікіта Керенцев, провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міськради: «Ми завжди раді вітати на нашому підприємстві переселенців, внутрішньо переміщених осіб. Ми готові надавати їм житло, роботу та підтримувати соціальними пільгами. Проїзд у транспорті також безкоштовний для них».
Хто не має досвіду, готові навчати з нуля. У Дніпрі майбутні водії тролейбусів і трамваїв вчаться у спеціальній школі. Три з половиною місяці — і водійське посвідчення у кишені. Місто наразі потребує сотню водіїв тролейбусів та трамваїв.