Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Нові умови виходу на пенсію: скільки робочого стажу треба накопичити?

Працювати доведеться ще більше? Мінімум 15 років страхового стажу і лише у 65. Такі нові умови виходу на пенсію з 2024 року. Скільки доведеться працювати українцям і чому з кожним роком цифри лише збільшуватимуться?

Пані Олені до пенсії залишилось 1,5 роки. Думати про неї вже почала, але не переймається, бо точно знає, що вийти на заслужений відпочинок зможе спокійно.

Однак не всі можуть бути такими ж спокійними. На форумі «Демографічне майбутнє України» одним із пунктів для подолання кризи назвали збереження соціальної трудової активності.

“Сьогоднішнє покоління повинно буде в старості довше працювати довше залишатися більш активним і довше забезпечувати себе своєю працею, тому що сьогодні кількість працюючих і пенсії вже один до одного відповідно утримувати практично ну один одного буде складно”, – розповідає міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

У 2023 році для виходу на пенсію у 60 українцям було достатньо накопичити 30 років страхового стажу. Але від 2024-го ця вимога посилилася, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду.

Для призначення пенсії за віком громадянам, які досягають пенсійного віку (60 років для чоловіків та для жінок) в 2024 році, необхідно мати не менше 31 року страхового стажу. Впродовж наступних п’яти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік. Тобто тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, необхідна для призначення пенсії тривалість страхового стажу становитиме 35 років.

Зараз Україні потрібно ще щонайменше 6 млн працездатного населення, яке платитиме податки. Тоді може йти мова про збереження пенсійних виплат принаймні на теперішньому рівні.

“Майже 2,7 мільйона із 10 мільйонів працюючих, тобто люди і пенсії отримують і сплачують ЄСВ, але від цього ситуація також не покращується. Соціальний пакет повністю фінансується за рахунок коштів наших міжнародних партнерів і ми їм за це дуже вдячні. Але давайте подивимось на ситуацію, якщо країни європейські можуть собі дозволити відправити на пенсію своїх пенсіонерів тільки в 65-67 років, то чому вони мають фінансувати наших людей, які втомились вже в 60, скажемо так, можливо це буде грубо звучати, але це реалії” – каже юристка з пенсійних питань Тетяна Ходіневич.

Не підвищувати пенсію Уряд не може. Збільшення виплат вже закладено у бюджеті на цей рік.

“Підвищувати для іміджу і згідно поставлених задач затвердженого кошторосу на 2024 рік Раду України підписано. Ці закони Кабінет міністрів має, от вони підвищують. Міністерство соцполітики подає відповідні свої розрахунки і потрошку всім роздають”, – пояснює політична та економічна оглядачка Світлана Кушнір.

Однак варто пам’ятати, із поточною демографічною ситуацією у майбутніх поколінь повного забезпечення старості від держави не буде. І кожному зараз варто потурбуватись про свої заощадження.

“Для цього у нас є система банків, для цього у нас є система приватних пенсійних фондів. Для цього є система, яку ми всі знаємо, дуже прекрасна, називається гаманенець під подушкою”, – розповідає Кушнір.

А тому, що ви туди назбираєте, то і буде вашою забезпеченою старістю.

Читайте також: Підприємниці Дніпропетровщини можуть отримати грант на розвиток бізнесу