Не капітальний ремонт, а аварійний. ОСББ Дніпра беруть активну участь у програмі співфінансування. Це коли на ремонт чи оновлення будинків жителі збирають чверть необхідної суми, а 75% виділяють з міського бюджету. Перевага надається саме аварійним видам ремонтів. Чому так і в скількох будинках Дніпра полагодили дахів за програмою співфінансування?
Це оновлений дах будинку ОСББ «Славутич». До цього через діряву покрівлю затоплювало квартири жителів.
Сергій Корнієнко, голова ОСББ «СЛАВУТИЧ 29»: «Загальна площа покрівлі 2700 квадратних метрів. Будинок збудований в 1957 році, тобто 65 років покрівлі цій. Були ремонти часткові».
Ситуація змінилась цьогоріч, – розповідає голова ОСББ Сергій Корнієнко. Коли жителі взяли участь у програмі півфінансування.
Сергій Корнієнко, голова ОСББ «СЛАВУТИЧ 29»: «Дуже кваліфікована бригада працює, нічого не можу сказати. Але дощі та непогоди 10 днів забрали. Так би вони за 20 днів зробили всю кровлю».
Чверть коштів на ремонтні роботи зібрали самі мешканці. Решту — виділили з міського бюджету.
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Сумарно вартість робіт близько 2 мільйонів гривень. Співвласники збирають більше 400 тисяч власних і більше 1,5 мільйона безпосередньо за кошти міської ради. Однак, ми зараз можемо проводити тільки аварійні ремонти в житловому фонді».
Капітальні ремонти робити неможливо через постанову Кабінету Міністрів номер 590, зазначають у міськраді.
Цьогоріч у Дніпрі за програмою співфінансування замінили покрівлю у 68 будинках. Зараз приймають заявки на 2023 рік. І у мерії радять подавати документи негайно.
Читайте також: Евакуація з Дніпропетровщини: літні одинаки можуть виїхати з-під обстрілів на захід України