Задишка, сонливість, нежить, кашель та сльозотеча — симптоми, які можуть говорити про COVID-19. Ба більше, про грип, застуду та навіть сезонну алергію. Симптоматика схожа. Та як відрізнити ці два стани та не панікувати завчасно?
Від сезонної алергії на рослини страждає і Вікторія. Дівчина ділиться, симптоми застали її зненацька. Навіть не одразу зрозуміла, що це надмірна вразливість на пилок.
«Це був серпень 21 року. Була нежить, слабкість. Подумала, що захворіла або ковід, тому що якраз був період коронавірусу. Пішла до лікарні, мені запропонували здати аналізи. Я здала аналізи — виявилось, що це в мене алергія на цвітіння амброзії», – розповідає Вікторія Сербіна, яка страждає на алергія.
Вікторія каже, в пік алергії, доводиться обирати місця для прогулянок з меншою рослинністю, аби симптоми не погіршились.
«Алергія дуже заважає, тому що важко дихати, перебувати на вулиці, гуляти, тому доводиться обирати місця, де менше росте цих рослин. У транспорті взагалі важко, особливо коли пройшлася повз ці рослини, де вони ростуть, а потім заходиш у транспорт — це важко. І дихати важко, і, в принципі, чхаєш, і це не дуже приємно», – зазначає Вікторія Сербіна.
Приблизно третина населення планети, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, страждає від різних проявів алергії. В літній сезон найпоширенішим подразником є амброзія. У Дніпрі проводять численні заходи задля боротьби з нею.
«Протягом цього сезону у нас обстежено локації площею понад 60 гектарів і здійснено обробку 37 локацій, відповідна площа яких становить понад 139 тисяч квадратних метрів», – зазначає начальник управління навколишнього середовища Департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.
При алергії не має підвищуватись температура та боліти тіло. Також, ви не маєте втрачати запах або смак. При проявах алергії у вас, ймовірно, будуть свербіти та сльозитися очі. Чого не спостерігається при симптомах ковіду.
Про такі відмінності зазначають і лікарі.
«Починається сльозотеча, носотеча, може бути таке, як еритема, почервоніння шкірних покривів. Це може бути і при ковіді, і при алергії. Але при ковіді та інших інфекційних захворюваннях, як-от гостра респіраторна вірусна інфекція, бронхіт, спостерігається ще й температура. Температура буває з перших днів захворювання», – лікарка-терапевтка клініки «Stardoctor» Наталія Буренькова.
Також, окрім вживання назначених ліків, є звичні методи, які зменшать вплив подразників.
«Частіше мийте руки, вмивайтеся. Це рекомендації, які дійсно працюватимуть як при алергії, щоб змити алерген з себе, так і при інфекції, щоб її теж змити», – каже Наталія Буренькова
Лікарі наголошують не займатися самолікуванням та звертатись до медзакладу задля визначення точного діагнозу та назначення необхідних препаратів.
Читайте також: