— Вже два тижні як заарештовано Коломойського. Ваш прогноз його долі? Йому вдасться вискочити, чи, як він колись казав, це вже каса, де треба платити за рахунками?
— Можливо, Ви маєте рацію, можливо, він підійшов до цієї каси, де йому виставляють рахунки.
Я можу сказати таке. Я знаю Ігоря Коломойського понад 20 років. Ми тривалий час співпрацювали. У 2016 – 2017 роках наші шляхи розійшлися. Після того, як у 2014 році він був губернатором, я був віце-губернатором, і ми робили те, що ми робили — рятували країну. І тоді був зовсім інший настрій, інші посили.
У 2016 – 2017 роках після політичних репресій Порошенка ми з Ігорем Коломойським розійшлися і не спілкувалися весь цей час. Ми не підтримували контактів, не вітали одне одного зі святами. Тобто просто обірвався зв’язок.
У 2019 році, коли прийшов президент Зеленський, Ігор Коломойський підбадьорився і вважав, що, очевидно, він впливає на цю ситуацію і впливає на президента Зеленського, і тому він, на мій погляд, дещо ніби зайшов за червоні лінії. І робив якісь речі, які призвели, мабуть, до серйозних помилок.
Я не можу сказати, чи вийде він із цього – не знаю, за це відповідає наше правосуддя. Одне можу сказати — що він точно став розмінною картою в якійсь геополітичній грі зі Сполученими Штатами, він став розмінною картою у внутрішньополітичній грі, так би мовити, і заручником цього.
І, чесно кажучи, я з цього приводу не зловтішаюся. Хоч ми, так говоритимемо, і не спілкуємося, але я не зловтішаюся і можу сказати, що в даній ситуації складно зробити прогноз, якою буде його доля далі.
Одне можу сказати – що він просто так і швидко не вискочить із цієї ситуації, вже зрозуміло. Більше того, наскільки я розумію, це не остання підозра, яку йому висунули. Це вже третя підозра. Як бачимо, суми гігантські. НАБУ висунула на 9,5 мільярдів гривень. Учора СБУ разом із БЕБом висунули на 5,5 мільярдів гривень. Напевно, будуть ще якісь підозри на якісь мільярди гривень.
Як він усе це юридично розрулюватиме – мені важко сказати, бо я не підтримую контакт ні з ним, ні з його адвокатами. І зловтішатися теж не хочу, тому що я був на Аскольдовому, пам’ятаю умови знаходження там, скажу Вам чесно – це не цукор. Тому тепер він має якось визначати свою стратегію, тактику юридичного захисту в тих підозрах, які йому висувають.
— У нього є стратегія?
— Не знаю. Думаю, поки що ні. Мені здається, він чекає, коли йому вже накидають усі рахунки на цій касі, і далі він, мабуть, прийматиме рішення. Вносити застави чи не вносити. Хоча застави таких розмірів фізично складно внести навіть для нього, щоб просто бути на волі до суті.
— Особисте питання. Ви не зловтішаєтеся – а які емоції у Вас викликає ця ситуація?
– Дуже дивні емоції, скажу чесно. З одного боку, він дуже хизувався перемогою над Порошенком, він доклав багато зусиль до того, щоб Порошенко не переміг на виборах. Він вирішив зіграти у великі політичні ігри, великі ставки зробив. Чому ця ставка не зіграла та обернулася таким чином? Для мене це загадка. В мене відчуття, що з ним якась іронія долі відбувається. Ніби він не у свої ігри грав і тому дійшов до такого поганого результату для себе особисто.
Тому я думаю, що він має робити висновки. Емоції тут дуже прості. Я це сприймаю як іронію долі, і як помилки, яких він припустився, я не розумію, усвідомлено чи несвідомо. Напевно, несвідомо. Але це призвело до такого обтяжливого результату для нього особисто.
– Ви конфліктолог. Яку пораду у цьому конфлікті Ви дали б Коломойському?
– Немає відповіді на це запитання. Я не в курсі. У таких речах чорт у деталях. Я не знаю його справ. Потрібно, безумовно, виробляти юридичну стратегію захисту, якщо він відчуває, що має рацію. Якщо ні, то треба йти на якісь угоди, домовленості зі слідством, і таке також можливо.
Читайте також: У Дніпрі затримали інформатора фсб, який під виглядом військового коригував удари по критичній інфраструктурі