Подзвонити до поліції, ДСНС та викликати швидку. Зробити це можна прямо з таксофону. Треба лише набрати відповідний номер, і за кілька секунд ви отримаєте відповідь. Інтерактивний експонат знаходиться у музеї «Машини часу».
Зараз про зустріч можна домовитися вмить, коли під рукою мобільний телефон. Проте 25 років тому, тільки за допомогою вуличного таксофона можна було це зробити. Одна хвилина розмови коштувала 2 копійки, а дзвінки до екстрених служб були безкоштовними.
Телефонний апарат 70-х років 20-го сторіччя прибув до музею «Машини Часу» з Миколаївської області. Експонат не просто тішить очі відвідувачів – його модернізували, і тепер він працює. Звідси можна зателефонувати до екстрених служб і отримати поради, як діяти в тій чи іншій ситуації. На раритет прийшов подивитися Олександр разом зі своїм сином Сашком. Чоловік говорить, що малий знає номери екстрених служб на зубок.
“Сину показував, як у нашому дитинстві відбувався зв’язок, як телефонували, задля чого телефонували, як це було цікаво”, – розповідає відвідувач музею Олександр.
“Це хоч і музей, але цікаво побудовано, що в телефонній будці можна набрати 01, 02, 03, і дитина може послухати мінімальні поради, що необхідно робити в надзвичайних ситуаціях. В ігровій формі це дуже цікаво”, – додає Олександр.
Олександр молодший зателефонував до служби ДСНС. Говорить, дізнався чимало цікавого.
“Ось у мене такий сенсорний телефон, я ніколи не бачив такого, дякую татові, що сюди мене привів”, – каже відвідувач музею Сашко.
“Потрібно в першу чергу зателефонувати пожежникам, сказати свою адресу, номер телефону свій та батьків, і що не треба панікувати”, – додає Сашко.
Працюючий експонат назвали «Екстрений телефон». Завдяки ньому вчать малечу, як діяти у надзвичайних ситуаціях.
“Наше підростаюче покоління не завжди знає, як правильно звернутися до поліції, звернутися до ДСНС або медиків. Ми звернулися, написали листи офіційно до цих структур із проханням зробити ролик на 60 секунд. Тепер ми знімаємо слухавку і чуємо корисні поради”, – зазначає директор музею «Машини часу» Михайло Прудніков.
За словами Михайла, спочатку задумка була іншою.
“Ми хотіли, щоб усі модернізовані телефонні трубки передавали корисну інформацію для переселенців: де знаходяться штаби допомоги, які у нас розважальні центри, де найближчі бомбосховища. Була така програма, але вона не пройшла”, – пояснює директор музею «Машини часу» Михайло Прудніков.
Втім, музей не отримав на це грант. Попри все, телефон із минулого дуже популярний серед відвідувачів. Окрім «Екстреного телефону» у музеї також є таксофони, які розповідають анекдоти про Брежнєва та навіть повторюють за вами слова.
Читайте також: Осередок безпеки з’явився в одній з павлоградських гімназій: кабінет обладнали за всіма вимогами програми Нової української школи