Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Наступ на Дніпро? росіяни за 20 кілометрів від Покровська

Окупанти наближаються до Покровська. Щоденно з міста виїжджають люди. Вимушені переселенці шукають безпеку та спокій. Деякі з них зупиняються у Дніпрі. 

Черговий евакуаційний потяг з Покровська прибуває на вокзал Дніпра. За кілька хвилин знесилені та схвильовані люди виходять на перон. З дому, до якого наближаються окупанти, вони взяли найнеобхідніше.

Серед них Наталія. Жінка виїхала лише з однією сумкою. Розповідає, залишатися у місті вже не було сил.

“Наш будинок залишився цілим, але ми живемо дуже близько до залізниці. Обстріли залізниці часті, вже вилітали шибки, які ми знову вставляли. Так ми живемо вже два роки, постійно насторожі”, – каже переселенка з Покровська Наталія.

У Дніпрі жінка заздалегідь знайшла квартиру, тож буде потихеньку обживатися і чекати на чоловіка.

“Довго шукали житло і нарешті знайшли. Чоловік каже, що житиме тут до останнього, бо це наше”, – сказала Наталія.

Попри щоденні обстріли, у місті ще намагаються підтримувати чистоту.

“Сміття вивозять регулярно, намагаються утримувати місто в чистоті. В соціальних мережах з’явився мем, присвячений тому, як військові помітили, що містяни продовжують доглядати за своїми рожевими кущами навіть”, – зазначила Наталія.

Ворог гатить по житлових будинках, лікарнях, навчальних закладах. Є загиблі і поранені серед цивільного населення. Проте деякі люди ще не наважились покинути місто.

“Через загрозу житлу, роботі та безпеці рідних, мешканці масово залишають місто. Вони пакують найнеобхідніші речі, прощаються з домом. Закриваються магазини, ринки, припиняється торгова діяльність. Не маючи жодного плану, люди не знають, куди їхати і як будувати своє життя далі”, – зазначила мешканка Покровська Ірина.

Евакуаційний потяг з Покровська ходить щодня. Маломобільних людей, яким ніде подітися у незнайомому місті, зустрічають евакуаційники. Цього разу очікували на шістьох.

“Ще двох людей ми фактично підібрали на пероні. Виявилося, що вони теж їхали цим потягом, але не були зареєстровані ніде і не знали, куди звернутися. Тому ми завжди підходимо і пропонуємо свою допомогу”, – сказала координаторка медичного супроводу та розселення БФ “Схід SOS”Ольга Владимирова.

Від початку великої війни вони евакуювали 11 тисяч маломобільних людей з гарячих точок. Багатьом потрібна підтримка одразу після дороги.

“Якщо визначаємо, що людині потрібна термінова медична допомога, негайно викликаємо швидку допомогу або доставляємо постраждалого до найближчого медичного закладу”, – зазначила Ольга Владимирова.

До повномасштабного вторгнення у Покровську, що на Донеччині, мешкало близько 80 тисячі людей. Місто славилось своїми шахтами. Зараз ворог підійшов на відстань менше 20 кілометрів до населеного пункту. Проте покровчани все ще сподіваються, що місто встоїть і вони повернуться додому.

Читайте також: Підпалював військові авто у Дніпрі, Києві та Одесі: фітнес-тренеру з Одеси загрожує до 8 років тюрми