Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Надбавка вихователям дитсадків, звернення занести Limak до реєстру спонсорів війни, зміни до програми співфінансування проєктів на допомогу захисникам — підсумки 52-ї сесії міської ради

У Дніпрі завершилась 52-га чергова сесія міської ради. Депутати ухвалили низку важливих рішень стосовно фінансово-бюджетних питань, програм щодо розвитку галузей і сфер міського господарства. А також розглянули питання комунальної власності, земельних відносин, організаційні тощо.

«Встановили надбавку для вихователів дитячих садочків та їхніх помічників. Проголосували зміни у програмі «Співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України». Дніпро, напевно, перше місто, яке запровадило таку програму підтримки. Відтепер фізичні особи-підприємці теж можуть брати участь у цій програмі, зокрема вже у другому етапі конкурсного відбору», — сказав секретар міської ради Олександр Санжара.

Ще серед важливого — ухвалено звернення до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики з тим, аби занести компанію Limak до реєстру спонсорів війни. Нагадаємо, що ця компанія будувала метро у Дніпрі. Однак із повномасштабним вторгненням рф, посилаючись на форс-мажор, припинила будівництво. Компанія не надала відповідних документів до Торговельно-промислової палати.

«Тож вважаємо, що вони незаконно залишили будівельний майданчик. Водночас група компанії Limak продовжує здійснювати масштабні інфраструктурні проєкти на території держави-окупантки. В одній країні – учасниці конфлікту – вона залишила роботу, а в іншій — продовжує. Тим самим вони демонструють підтримку рф і є міжнародними спонсорами тероризму. У грудні Дніпровська міська рада звернулася до Національного агентства запобігання корупції, яке здійснювало ведення реєстру компаній, які фінансують тероризм. Наразі група компанії Limak не занесена до цього реєстру. А функції щодо ведення відповідного реєстру перейшли до згаданої Міжвідомчої робочої групи.  Тому депутати сьогодні підтримали звернення вже до цієї групи. Вважаємо важливим «підсвітити» спонсорів тероризму, показати усьому світові, що міжнародне фінансування тероризму є неможливим і кожна компанія, яка цим займається, повинна бути під міжнародними санкціями», — підкреслив Олександр Санжара.

Читайте також: Культура єврейського народу та історія створення «Менори». У Дніпрі учасники УТВ відвідали безкоштовну екскурсію