Site icon Телеканал «ДніпроTV»

На Дніпропетровщині зафіксовано масову загибель риби: збитки складають 65,5 мільйонів гривень

На Дніпропетровщині відбувається масова гибель риби. Зафіксовано вже 3 випадки замору риби у різних районах області. Береги водойм усіяні мертвими мальками, навкруги стоїть сморід. Серед причин – аномальна спека та велика кількість водоростей у річках.

Пляж на Монастирському острові усіяний мертвою рибою. Не зважаючи на це, люди приходять відпочивати біля річки. Серед них Наталія. Жінка жаліється на сморід.

«У червні була гарна вода, чиста, як у морі, зараз брудна. Це жахливо заважає, огидно заходити у воду. Не знаю, вже би роздали граблі відпочиваючим, ми би вже прибрали цю рибу», – каже дніпрянка Наталія.

Замор, тобто масову загибель риби, спричинила аномальна спека. Вода нагрівається, вміст кисню падає навіть у великих водоймах. Тому процеси розпаду органічних та хімічних речовин у воді пришвидшуються. 

«В мулі водойми є всілякі рештки, які при підвищенні температури води гниють, і цей процес гниття супроводжується окисленням. При окисленні також споживається кисень із води», – розповідає заступник начальника відділу іхтіології управління державного агентства рибного господарства України – Валерій Донченко.

Риби шукають кисень і наближаються до берега. 

«Риба намагається підходити на мілководдя, там, де більше кисню, де можна подихати. І в якийсь не дуже гарний момент шар верхньої води може здуватися, і підходить до мілководдя холодна та майже отруєна вода без кисню», – зазначив завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ, доктор біологічних наук – Роман Новіцький.

Гине риба і у водоростях, у першу чергу це мальки. Науковці б’ють на сполох, ситуація може погіршитись. 

«Це удар по гідроекосистемі. Звичайно, це все буде розкладатися, і це буде у подальшому отруювати воду. Особливо якщо це обширний замор, то на дні можуть знаходитися десятки і навіть сотні кілограмів риби, яка буде розкладатися», – Роман Новіцький.

З початку літа на Дніпропетровщині зафіксовано декілька випадків масової загибелі риби. Мова йде про майже 40 тисяч прісноводних. 

«Збитки, що підраховані, становлять поки близько 65,5 мільйонів гривень. Ці збитки нанесені рибному господарству України. Справа в тому, що при підрахунках збитків сюди входять і репродуктивні властивості цієї риби, властивості репродуктивної риби, яка годується цією тюлькою, бичком», – заступник начальника відділу іхтіології управління державного агентства рибного господарства України – Валерій Донченко.

Замор риби пов’язують і з обмілінням Каховського водосховища. Наслідки екокатастрофи після підриву окупантами ГЕС, ми будемо відчувати не один рік.

Читайте також: “Заберіть кішку, інакше я її вб’ю”, — волонтерка розповіла, як до неї потрапляють пухнастики