З початку літа в області сталося 8 нещасних випадків серед дітей. З них двоє – смертельні. Про те, як убезпечити хлопчиків та дівчаток під час літніх канікул, ішлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.
«Нещасні випадки сталися у Жовтих Водах, Кривому Розі, Дніпрі, Межовій та Софіївці. Зокрема, від ураження струмом загинув 15-річний підліток. Відбувалися трагедії й на воді – одна дитина потонула, іншу вдалося врятувати. Троє малюків до 5 років випали з вікон. На щастя, вижили», – розповів заступник начальника відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Дніпропетровській області Михайло Поштарук.
Він наголосив, що безпека малечі – це відповідальність батьків. Вони повинні знати, де знаходиться їхня дитина, з ким проводить час, чим займається.
«Трапляються випадки, коли діти тікають з дому. До нас щодня надходить 15-20 звернень. Деякі батьки сигналізують про зникнення свого чада не одразу. Й через це втрачається дорогоцінний час», – зауважив Михайло Поштарук.
Аби не трапилося біди, вважає поліцейський, діти повинні бути під наглядом. А ще знати правила поводження на дорозі, з побутовими приладами, вибухонебезпечними предметами, номери екстрених служб.
«Вулиці, якими їздить транспорт, – зона підвищеної небезпеки. Потрібно бути уважними та обережними. У темний час доби використовувати світловідбиваючі елементи. Елементарно переходити дорогу у визначених місцях. І лише на зелений сигнал світлофора», – нагадав Михайло Поштарук.
Він акцентував, що в області діє комендантська година. Діти мають бути вдома завчасно. Обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги. Спускатися до найближчого укриття або хоча б дотримуватися правила двох стін.
Халатне ставлення до виконання батьківських обов’язків карається законом. За це передбачений штраф від 850 до 3,4 тис. грн. А якщо безвідповідальність має трагічні наслідки – батькам загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Читайте також: Атака на Кривий Ріг: як місцеві оговтуються після трагедії