Служба безпеки України викрила трьох прихильників «руського миру» на закликах до співпраці з ворогом та підтримці фейкових адміністрацій на окупованих територіях України.
Мешканець Дніпра вів свій блог в інтернеті та активно спілкувався у антиукраїнських пабліках. Контент його блога, що складався з релігійних розмірковувань та психологічних теорій, приваблював інтернет-користувачів, і вони вступали з ним в дискусію. Після цього предмет обговорення непримітно змінювався на ворожу агітацію, заперечення російської агресії та меседжів щодо «братських» народів.
Ще один мешканець Павлограду, починаючи з часів Революції Гідності, не приховував свої проросійські погляди, і дотримувався у своєму спілкуванні антиукраїнської риторики. З початком війни він створив акаунт у соцмережі, де виставляв пости з виправдовуванням військової агресії та підтримкою дій окупаційної влади. Далі йому запропонували стати адміністратором двох радикальних антиукраїнських груп. Тож агітатор розпочав модерацію групових блогів та підбір відповідного антидержавного контенту.
Службою безпеки України також викрита працівниця одного з промислових підприємств критичної інфраструктури Кривого Рогу. Вона приховано «співчувала» окупантам з початку війни, але відкритих виступів не здійснювала. З наближенням російських військ до меж Дніпропетровської області її риторика почала змінюватися.
У закритих пабліках і соцмережах вона знайшла собі подруг серед росіянок, і розпочала активно просувати антиукраїнські наративи. Під час особистого листування із шанувальницями «руського миру» вона відкрито висловлювала своє очікування швидкого приходу «руських асвабадітєлєй» та окупації українських територій, в тому числі Дніпропетровщини.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які використовували інтернет-агітатори.
Наразі в рамках кримінальних проваджень всім фігурантам повідомлено про підозру за колабораційну діяльність та за виправдовування та визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України (ст.ст. 111-1 та 436-2 Кримінального кодексу України).
Перевіряється інформація щодо можливої співпраці ворожих пропагандистів зі спецслужбами країни-агресора та зв’язків з іншими прибічниками військової агресії.