З 1 вересня школи міста, зокрема, мистецькі, розпочинають дистанційне навчання. У мистецьких школах Дніпра точно знають, як проводити уроки онлайн. Свій досвід педагоги набули під час пандемії. А тому новий навчальний рік починається з урахуванням норм безпеки, зважаючи на воєнний стан в Україні.
Викладачі однієї з міських музичних шкіл вміють доносити дітям важливу інформацію онлайн. Під час пандемії коронавірусу вони вже призвичаїлися до інтернет-класів.
Олена Тішина, викладачка по класу домри та гітари: «Урок онлайн проходить так само, як звичайний очний урок. Він починається обов’язково з налаштування інструментів. Дитина має налаштуватися, дитина має розігратися. Тобто спочатку йдуть завжди обов’язково вправи — так само, як в спорті, кругом. Нам потрібно відчути інструмент, розігріти м’язи».
У школі навчаються більше як триста дітей. Є й переселенці, які обрали навчальний заклад, аби продовжувати займатися улюбленою справою далеко від дому. Всіх дітей з нетерпінням чекають у новому навчальному році.
Наталія Анохіна, виконуюча обов’язки директора міського комунального закладу культури «Дніпровська дитяча музична школа № 3»: «Викладачі удосконалили технічними засобами навчання. Опробували нові платформи — Zoom, Google Класс, Google Meet. Оновили навчальні засоби та методи навчання. Викладачі нашого закладу дуже скучили за нашими учнями та з нетерпінням чекають наших юних музикантів».
Влітку департамент гуманітарної політики провів підготовчі роботи, спеціалісти допомогли викладачам розробити необхідні методики. Загалом у місті діють 22 мистецькі школи, і викладачі повністю підлаштували свої навички під нові життєві умови.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: «Це адаптація курсів до сучасних медійних платформ – Zoom, Google. Це підготовка нових допоміжних матеріалів, які будуть медійно передаватися – це фонограми і спеціальні записи будуть медійно передаватися від вчителя учню».
Колектив музичної школи повністю готовий розпочати новий рік у дистанційному форматі та, незважаючи на обставини, передавати свої знання талановитій молоді.