Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Можливості для реабілітації: команда ОВА та батьки дітей з інвалідністю зібралися за круглим столом

До Дніпропетровської ОВА запросили батьків дітей з інвалідністю. Познайомили з можливостями для реабілітації. Тими, які є в регіоні та за його межами. Розказали про ініціативи, які впроваджують для підтримки таких родин. А ще пояснили – куди звертатися, щоб отримати вчасну допомогу.

До зустрічі долучилися батьки дітей з інвалідністю. Серед них були й ті, чиї сини та доньки проходять реабілітацію в обласному центрі «Мальва». Запросили до розмови також громадські організації, які мають таких підопічних. А ще – представників закладів, що приймають та надають відповідні послуги.

«Комунікація з родинами, в яких виховують дітей з інвалідністю, важлива. Це дасть можливість оперативно реагувати на їхні запити. Спільно зможемо напрацювати й важливі законодавчі ініціативи, аби запропонувати зміни у цій сфері на рівні держави. Зрештою, покращити можливості для реабілітації таких хлопців і дівчат», – зазначила заступник начальника ОВА Надія Задорожна. 

Вона пояснила присутнім – зараз на ці потреби передбачена державна допомога. З серпня 2024 року діти з інвалідністю можуть проходити необхідний курс за рахунок регіону.

Для цього у Дніпропетровській області запровадили спеціальну програму. За нею центрам, де пацієнти реабілітуються, компенсують витрати. Щорічно до 16 або 25 тисяч гривень на людину, в залежності від групи інвалідності.

Аби скористатися такою можливістю, треба звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання. Скласти заяву та надати пакет документів.

Також Надія Задорожна додала, що у відповідь на звернення батьків ОВА готує ще одну пропозицію. Вона про відшкодування вартості проїзду до реабілітаційного центру й назад. Мова про заклади, що знаходяться за межами регіону.

У разі ж, якщо батькам дітей з інвалідністю потрібна консультація з інших питань, порадили звертатися до обласного департаменту соціального захисту населення: (056) 720 95 81 та (056) 720 94 47. Можна зателефонувати і до Центру соцдопомоги та підтримки – (066) 139 82 09.

Читайте також: Для підвищення мобільності медиків і соцпрацівників міжнародні партнери передали Дніпропетровській області три спеціалізовані автомобілі