Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Молодь і культура. Як українські традиції повертаються до життя?

Пісня «Намалюй мені ніч».

Марія з 12 років грає на бандурі. Ще в дитинстві її привели до музичної школи, де вона одразу закохалась в українській народний інструмент. Звідти і пішла любов до пісень.

«Довге музичне життя з цим інструментом, який я дуже люблю, який в принципі подарував мені такий новий світ українського мистецтва», – розповідає бандуристка Марія.

Першу свою пісню, яку дівчина зіграла на бандурі, пам’ятає і досі.

«Це був Васильок, в принципі дуже популярна серед музичних вчителів пісня для починашок», – пригадує бандуристка.

Бандура все більше набирає популярності, каже Марія.

«Зараз ситуація змінюється, в нас є популяризація українського мистецтва, і все це стає більш розвиненим, і діти вже з самого малечку розуміють і знайомляться зі своєю культурою», – зауважує Марія.

В українських піснях та традиціях зберігаються душі наших предків, ідентичність та національність країни – кажуть фахівці. Та додають, необхідно відновлювати старі звичаї, адже їх залишилось зовсім мало. З цим погоджується й дніпрянка Анастасія.

«Дуже багато традицій в нас загубилось, вони були, вони були більше місцеві, вони були ось так розтикані, хтось там по селах співав пісні. В нас Україна взагалі в світі по кількості пісень етнічних, фолкових українських – це десь, не хочу брехати, здається п’ять тисяч чи п’ятнадцять, от щось таке, ну дуже багато», – наголошує дніпрянка Анастасія Дрьомова.

У часи глобалізації та швидких змін, українські традиції знаходять новий подих до життя завдяки молоді. Історики вважають, що це цікавий матеріал для досліджень.

«В українців є багато звичаїв і традицій, які пройшли через сторіччя  і які випробуванні цими сторіччями, і вони є дуже специфічними, бо тут є переплетіння, як вірувань, так і традицій, які пройшли через християнство, через сторіччя, які і є випробуваннями сторіччями, і вони є дуже специфічними тому, що тут іде переплетіння, як вірувань язицьких, так і  християнських, що відображається навіть на святах українців», – вважає історик Вадим Цингареллі.

Збереження українських традицій – важливе за будь-яких умов. Це згуртовує та надає сили подолати спільного ворога.

Читайте також: У День Незалежності Дніпро надав ЗСУ чергову велику партію дронів і квадроциклів на більш ніж 21 млн грн