Попри війну медична система міста ефективно працює, модернізується та оновлюється, лікарі та медичні працівники Дніпра надають усю необхідну підтримку мешканцям Дніпра та пораненим військовим. А ще міська влада успішно реалізувала кілька найважливіших проєктів, які створюють нові можливості для лікування та реабілітації пацієнтів. Про це сказав Андрій Бабський, директор департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради, пише «Наше Місто».
Надважливий скарб та надбання медичної галузі – професійні та віддані лікарі та медичні працівники, які щодня та щогодини надають допомогу людям, пораненим військовим, мешканцям Дніпра та переселенцям.
– Медичні працівники продовжують захищати людські життя на всіх ланках, – підкреслює Андрій Бабський. – У них значно побільшало роботи, вона стала більш інтенсивною та різноманітною.
Дніпро та міські заклади охорони здоров’я – один з найважливіших етапів евакуації поранених військових. Бо наше місто – прифронтове, а наші лікарні – найближче до фронту.
Наразі в закладах охорони здоров’я Дніпра постійно надають допомогу та лікують військових, які зазнали поранень та травм внаслідок дій окупантів. Дніпровські лікарі мають досвід надання медичної допомоги пораненим з 2014-го.
– В умовах повномасштабної війни фахівці прийняли новий виклик, зіткнулися з важкими травмами та отримали нові актуальні навички, які допомагають рятувати життя та здоров’я людей, – зазначає Андрій Бабський.
В Дніпрі попри війну модернізують медичний простір
Неперевершена робота медиків у складних воєнних умовах має підкріплюватись надійною матеріальною базою. Саме тому міська влада Дніпра проводить потрібні ремонти та встановлює нове обладнання у закладах охорони здоров’я.
– Це дозволить якісніше надавати допомогу нашим захисникам та цивільному населенню, – наголошує керівник профільного департаменту. Так, у 2023 р. коштом міського бюджету виконуються ремонти у 16 амбулаторіях на базі центрів первинної допомоги, в 7 амбулаторіях роботи вже завершені, – зазначає Андрій Бабський. В результаті оновлені приміщення, обладнані кабінети лікарів, маніпуляційні тощо. Ремонти проведено з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Наразі на стадії виконання – роботи ще у 9 амбулаторіях.
Також оновлення (ремонти, придбання обладнання) відбулось в п’яти закладах вторинної ланки. В тому числі — відкрито відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії з рентген-операційним блоком в одній з провідних міських лікарень. Також модернізовано відділення анестезіології та інтенсивної терапії в одному з закладів, що приймає поранених.
– Все це стало можливим завдяки спільній роботі та значним зусиллям міської влади, держави, волонтерів, – наголошує Андрій Бабський. –
Адже медичні заклади потребують високовартісного обладнання, оновлення приміщень для покращення надання допомоги. Також чималу роль відіграє ефективна організація та налагодження роботи лікарень.
500,5 млн грн спрямовано з міського бюджету на розвиток медичної сфери Дніпра.
-В Дніпрі лікарі працюють 24/7, допомагаючи людям, – підкреслює Борис Філатов, міський голова Дніпра. – І заощаджувати на необхідному для порятунку життів просто неможливо… Ми зосередилися на придбанні нового обладнання для лікарень та амбулаторій. Це, зокрема – устаткування для операційних, рентгени, прилади для знезараження хірургічних інструментів та багато іншого.
Фахівці роблять неможливе та ставлять поранених на ноги
Попри всі складнощі воєнного часу в медичній сфері Дніпра у 2023 р. успішно реалізовані великі проєкти, які мають надзвичайне значення для надання медичної допомоги. Це – реконструкція дитячої лікарні №6, а також створення сучасного реабілітаційного центру.
– Кожен з цих проєктів є унікальним і має надзвичайне значення не лише для медичної галузі міста, а для країни загалом, – підкреслює Андрій Бабський.
Приміром, в Дніпрі створено та працює один з найсучасніших у країні реабілітаційних центрів, обладнаний за найвищими міжнародними стандартами.
Відділення реабілітації на базі однієї з міських лікарень Дніпра відкрили у 2020 р. З того часу фахівці займалися реабілітацією цивільних осіб після черепно-мозкових травм, інсультів, інфарктів, ковіду. Втім, після початку великої війни реабілітація поранених стала стратегічним завданням Зараз переважна більшість пацієнтів – військові.
Відповідно збільшені можливості для реабілітації. В Центрі встановлено найсучасніше фізіотерапевтичне обладнанням. Комплекс тренажерів та апаратів покриває весь спектр можливих функціональних порушень пацієнтів (в т.ч. – отриманих внаслідок мінно-вибухових травм), та на високому технологічному рівні допомагає пацієнтам відновлюватись.
– Фахівці реабілітаційного центру щодня роблять неможливе та у прямому сенсі ставлять на ноги поранених військових, – розповідає Андрій Бабський. – З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда, яка складається з реабілітологів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та психологів.
З кожним роком збільшується кількість пацієнтів, яким надано допомогу. Так, у 2020 р. реабілітацію на базі відділення пройшли 138 пацієнтів, у 2021-му — вже 629, в 2022-му – 1461, за 2023 рік фахівці надали допомогу 993 пацієнтам.
Оновлена дитяча лікарня – справжній подарунок на Новий рік
Оновлена шоста дитяча лікарня – одна з небагатьох в Україні, де діти з психо-неврологічними патологіями можуть отримати лікування та реабілітацію. Відкриття міської дитячої лікарні після великої реконструкції стало справжнім новорічний подарунок для містян.
– Це не просто ремонт приміщення, а нова філософія лікувального закладу, створеного для комфорту пацієнтів, – наголошує Андрій Бабський.
Роботи розпочали ще до повномасштабного вторгнення — коли місто повернуло унікальний медичний заклад у своє підпорядкування. Аби зробити простір комфортним для маленьких пацієнтів, їхніх батьків та лікарів, тут повністю перебудували всі приміщення. Також відновили вкрай важливу водолікарню з басейном: це – один з найбільш дієвих методів реабілітації дітей після травм та з проблемами опорно-рухового апарату.
– Зараз ми маємо можливість надавати якісну реабілітаційну допомогу, застосовуючи міжнародні стандарти та доказові практики і для дорослих, і для дітей. Для пацієнтів, які отримали травми внаслідок війни, та для цивільного населення, – підсумовує важливі проєкти 2023 р. у медичній сфері керівник міського департаменту охорони здоров’я населення.
Дніпровські лікарі стійко тримають свій фронт
Протягом всього часу великої війни Дніпро є і залишається найбільшим хабом з порятунку поранених військовим, а також з надання допомоги цивільним. В міських лікарнях щоденно проводять складні операції, аби зберегти життя тим, хто отримав поранення внаслідок бойових дій. Навантаження на медиків збільшилось в рази, але вони стійко тримають свій фронт.
В Дніпрі вдячні кожному лікарю. З ініціативи мера Бориса Філатова доброго традицією стали привітання та нагородження медиків під час сесій міської ради. Депутати стоячи вітають оплесками лікарів та медсестер, які щодня рятують життя та здоров’я людей.
Один з медиків – завідувач травматологічного відділення однієї з міських лікарень пан Юрій – поділився враженнями після нагородження у мерії:
– Я – медик, моя робота – допомагати людям. Такі знаки уваги приємно відчувати. Втім, найкраща нагорода – коли пацієнт вийшов з відділення задоволений і каже “дякую” лікарям.
– Дякуємо очільникам медичних закладів та усій медичній спільноті за згуртованість та героїчну працю! – каже Андрій Бабський, директор департаменту охорони здоров’я населення. – Сьогодні маємо одне бажання на всіх – скоріша Перемога та мир у нашій країні. А медикам зичу бадьорості духу, сил та наснаги, щоб продовжувати виконувати героїчний обов’язок з порятунку життів!
Читайте також: На Дніпропетровщині майже 600 людей пройшли безкоштовні ІТ-курси