У двох громадах регіону міжнародні організації планують втілити пілотний проєкт. Він про відновлення. Попередньо обрали Павлоградську і Апостолівську ТГ. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
Найперше, партнери допомагатимуть зі збором даних, створенням локальних планів з відбудови. А вже далі – їх втіленням.
«Війна має катастрофічні гуманітарні наслідки. Російські війська щодня обстрілюють ракетами, артилерією, атакують дронами. Руйнують цивільну, критичну інфраструктуру та будинки мирних мешканців. Вдячні за відчутну підтримку міжнародним партнерам», – зазначила заступниця начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Вона додала, що Дніпропетровщина – це східний хаб України. Наразі в області перебуває майже 400 тисяч переселенців. Втім, будувати соціальне житло потрібно не тільки для ВПО, а й для мешканців вразливих категорій. Крім того, створювати нові робочі місця, відновлювати пошкоджені та знищені лікарні, дитячі садки, школи.
Іноземні партнери завітали в ОВА широкою делегацією із представників різних міжнародних організацій. Серед них, агенції ООН, Міжнародна організація з міграції, Датська рада у справах біженців, Save the Children, ЮНІСЕФ. Аби обговорити довгострокові перспективи співробітництва.
«На попередніх зустрічах з обласною владою Дніпропетровщини ми заклали підґрунтя для співпраці. Тепер же час втілювати конкретні проєкти. Саме тому розпочинаємо цей «пілот». При цьому в жодному разі не припинятимемо інші наші гуманітарні місії», – сказав радник з питань сталих рішень Міжнародної організації з міграції Йоганнес Фромгольт.
Розвитку співпраці з іноземними донорами сприяє Регіональний офіс міжнародного співробітництва. Це ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Вона має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Читайте також: У Кривому Розі з 16 жовтня почнуть опалювальний сезон