Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Міжнародна команда TacticMedAid проводить тренінги з домедичної допомоги для військових у Дніпрі

Відповідно до світової статистики, від 75% поранених гинуть на полі бою через те, що вчасно не отримали першу домедичну допомогу.

Цією проблемою займається команда TacticMedAid. Вони вже створили необхідні навчальні матеріали, винайняли інструкторів з необхідною експертизою та провели 16 тренінгів для військових в Дніпрі та області.

Організував навчальний проект з надання домедичної допомоги один із засновників української IT-компанії Андрій Сабанський.

“Розкажіть, будь ласка, про ідею проекту? Що вже вдалося зробити?
Які плани та перспективи?”

Андрій Сабанський, візіонер та волонтер проекту: “Ціль проекту TacticMedAid – допомогати рятувати жіття при пораненях в умовах бою. Для цього ми розробили навчальну тренінгову программу для отримання практичних навичок з домедічної допомоги. Команда інструкторів та тренерів-асистентів вже проводять тренінги в Дніпрі та навколо міста. З наступного тижня запускаємо навчання онлайн і починаємо вчити військових проводити самостійно тренінги в своїх підрозділах за розробленою нами методікою. Наша програма тренінгів доступна через інтернет в будь-яких дислокаціях, що важливо в умовах війни”.

В перший тиждень ідея проекту зібрала навколо себе міжнародну команду з 20 професіоналів з різних галузей, які працюють на волонтерських засадах. Робота інструкторів на місцях підтримується завдяки допомозі фонду “Допомагати Просто”. Проект назвали TacticMedAid.

TacticMedAid співпрацює з реаніматологом та інструктором з невідкладної допомоги з Дніпра Кирилом Фомченко та Оленою Светловою – реаніматологом та інструктором зі “Stop the Bleed” з Каліфорнії.

Кирило Фромченко, лікар реаніматолог: “Під вогнем, якщо ми евакуюємо пораненого і дуже ретельно ставимося до виживання, для того, хто рятує, це повинно бути більш менш безпечно. Коли людина відтягнута в зону тактичного укриття, іде повний огляд за протоколом MARCH: зупинка масивної кровотечі, повний огляд, перевірка первинного накладеного турнікету, перевірка прохідності дихальних шляхів та запобігання переохолодження. Потім етап евакуації”.

Наталя Ажгерей, волонтерка: “Дуже багато зараз жінок, які нарівні з чоловіками захищають наші кордони. Частіше всього запитання – наскільки слабка жінка може допомогти чоловікові, який важить 100 кг. Ми пам’ятаємо, що це адреналін, це стан жінки, людини, достатньо напружений. І тому в цих моментах всі справляються”. 

Команда Дніпро TV теж долучилась до підтримки проекту та взяла участь в зйомці відеоматеріалів лекцій з надання домедичної допомоги при пораненнях в умовах бойових дій.