Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Містобудування під загрозою: кому вигідний скандальний закон 5655

15 червня Європарламент прийняв резолюцію, у 17 пункті якої чітко йдеться про застереження щодо підписання Президентом містобудівної «реформи». Таким чином Європейська установа застерігає від внесення змін до законодавства, які, ймовірніше за все, принесуть користь інтересам окремих осіб. Що кажуть про це експерти та чи не дизенформують Президента?

Європейський парламент закликає Президента Володимира Зеленського не підписувати скандальний законопроєкт 5655 про реформу містобудування. 15 червня ухвалили резолюцію під назвою «Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство».

«Застереження щодо використання майбутніх зусиль з реконструкцій для внесення змін до законодавства таким чином, аби принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликаємо Президента Зеленського не підписувати проєкт №5655 про містобудівну діяльність».

Так, Європарламент застерігає, що такий законопроєкт, якщо його приймуть, буде вигідний окремим групам під час відбудови країни. Законопроєкт про реформування містобудування стурбував громадських активістів, архітекторів та міських голів.


Ігор Мосійчук, український політик, журналіст, народний депутат ВРУ VIII скликання: «Повне згортання децентралізації. По факту — це забрати повноваження громад. Тут же ще одне. Я щойно відповідав на перше питання, я говорив про корупційну складову, але є ще одна. Це інтереси громад».

Мовляв, цим документом замовник будівництва зможе самостійно обрати орган містобудівного контролю. На думку міських голів, це нівелює контроль міських громад над будівництвом і фактично легалізує самовільну забудову.

Ігор Рейтерович, політолог: «Цей закон фактично забирає у місцевого самоврядування, у органів місцевого самоврядування, у громади будь-яку можливість у містах впливати на забудову. Тобто забудовники отримують колосальні можливості і права, які жодним чином не контролюються з боку громади щодо будівництва, здачі цього будівництва. І навіть у випадку, якщо суди будуть визнавати рішення щодо будівництва незаконними, воно буде або завершено, або громада змушена буде його компенсувати».

Документ, за задумом, мав створити прозору систему містобудівного контролю та вирішити проблеми в галузі будівництва. Натомість, він збільшує повноваження Міністерства розвитку громад та територій і передає йому невластиві функції.

Ігор Рейтерович, політолог: «Цей закон був прийнятий з численними порушеннями, без проведення необхідних консультацій, як це записано в нормативно-правовій базі України стосовно розробки подібних законопроєктів, без узгодження з основними зацікавленими сторонами — в першу чергу мова йде про представників органів місцевого самоврядування і про архітекторів — і містить суттєві корупційні складові, про що говорили різні громадські організації».

Громадські організації та ЗМІ кажуть: Президента дезінформують про те, що частина громад міст підтримують цю ініціативу. Та цю інформацію офіційно спростовує Асоціація міст України. Експерти кажуть, цим займається будівельна мафія, яка Президенту розповідає про нібито боротьбу з корупцією на місцях.

Ігор Мосійчук. український політик, журналіст, народний депутат ВРУ VIII скликання: «Президента переконують в тому, що «давайте не будемо давати корупціонерам, мерам, чиновникам на місцях заробляти». Хоча по факту я скажу, що вони найменш корумповані, бо вони залежать від громади. А «заберем все сюди» — ось це логіка, це абсолютно корупційна логіка, якою керують чиновники, які сидять у вухах Президента, нашіптують, і не дають накласти вето на цей закон».

Лобіювала законопроєкт голова фракції партії влади «Слуга народу» Олена Шуляк, яку ЗМІ пов’язують із забудовним бізнесом.

Читайте також: Польський Вроцлав передав Дніпропетровщині 9 машин «швидкої»