У цехах коксохімічного виробництва ДМЗ наразі тривають ремонти. Зараз роботи ведуть на одній з печей. Дніпряни, які живуть поруч з підприємством, надсилали численні скарги на неприємний запах.
Максим Мінюшкін, PR-директор ПрАТ «ДМЗ»: «Під час блекаутів на нашому підприємстві не було електроенергії і коксові печі фактично не працювали. І та кладка — та вогнетривка кладка, яка тут є — зазнала пошкоджень. Тому зараз методом цієї керамічної наплавки герметезуємо всі шви, герметезуємо всі тріщіни, які тут є».
Це робиться для того, аби сирий коксовий газ не виходив і не забруднював навколишнє середовище. Саме він і є джерелом смороду та диму, на які скаржаться місцеві. Технологія запаювання використовується по всій Україні.
Євген Князєв, начальник ділянки ремонту коксових печей: «Суміш змішується з киснем і наноситься на простінок. У процесі нанесення утворюється матеріал, який за своїми хімічними властивостями не відрізняється від цегли, з якої виготовлені ці печі».
Ярослав Крисько, заступник директора департаменту екологічної політики – начальник управління охорони навколишнього середовища ДМР: «Дніпровська міська рада звернулася до суб’єкту господарювання щодо необхідності реагування на звернення громадян, і, відповідно, суб’єкт господарювання пішов назустріч, і позапланово провів екологічну модернізацію 5-ї коксової батареї».
Попри важкий економічний стан, на підприємстві вживають заходи для стабільної роботи. Дбають і про зниження згубного впливу на навколишнє середовище.
Під час перевірки оголосили повітряну тривогу, нам довелося йти до бомбосховища. Воно вміщує 550 людей та забезпечене всім необхідним — є вода, санвузли, ліжка, вентиляція. У разі повітряної тривоги підприємство вимикає турнікетну систему та пропускає всіх охочих.
Читайте також: У Дніпрі волонтери з усієї України зібрались на програму обміну: чим вони займатимуться