Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Мільйонні борги за орендну плату, численні спроби накласти арешт на готель «Парус», загроза зсуву ґрунту через недобудову на ж\м Сокіл: як зареєстрована на Кіпрі компанія «кошмарить» Дніпро

Хто не знає готель «Парус» у Дніпрі? Відповідь очевидна: 32-поверховий недобудований готель в нашому місті знають далеко за межами України. Він як більмо в оці височить над Дніпром. Він, як стара радянська конструкція несе загрозу. Бо, якщо завалиться, то мало не здасться нікому. Він вже неодноразово ставав вишкою для самогубць. Тягне туди на височінь за адреналіном і деяких підлітків.

Дніпро став заручником недобропорядних підприємців, фірма яких зареєстрована на Кіпрі.

Але все по-порядку:

За 15 років приватне підприємство «Ромбус-Приват» так і не змогло закінчити будівництво готельного комплексу «Парус» у Дніпрі. Натомість підприємство кілька разів намагалося накласти арешт на сам комплекс та земельну ділянку.

У 2005 році приватне підприємство «Ромбус-Приват» придбало у Дніпровської міської ради об’єкт незавершеного будівництва – готельний комплекс «Парус». За умовами договору, підприємство мало завершити будівництво комплексу упродовж 5 роківіз моменту підписання угоди. Проте зобов’язання так і не були виконані. За цей час терміни завершення будівництва двічі переносилися. Останньою визначеною датою було 16 серпня 2020 року. Але навіть до цієї дати роботи не були завершені.

У 2020 році «Ромбус-Приват» звернулосядо суду з позовом про чергове продовження строків будівництва. Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив цей позов, продовживши строк завершення ще на 7 років. Проте Дніпровська міська рада оскаржила церішення, і у 2021 році Центральний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції, повністю відмовивши у задоволенні позову підприємства.

Після цього міська рада звернуласядо суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу та повернення об’єкта у комунальну власність. У травні 2021 року Господарський суд задовольнив цей позов. Згодом рішення підтвердили Апеляційний і Верховний Суд. У грудні 2021 року комплекс «Парус» офіційно повернули до комунальноївласності міста.

Кримінальні провадження та судові процеси:

У лютому 2022 року за заявою «Ромбус-Приват» було порушено кримінальне провадження щодо заволодіння земельною ділянкою та готельним комплексом «Парус». У жовтні того ж року суд наклав арешт на об’єкт і земельну ділянку, проте згодом Апеляційний суд це рішення скасував. Після цього прокуратура повторно зверталасядо суду, але отримала відмову.

Крім того, податкова служба виявила у «Ромбус-Приват» заборгованість у розміріпонад 29 млн грн за користування земельною ділянкою. Суди підтвердилиправомірністьнарахуванняцього боргу, алепідприємстводосікошти.у бюджетне сплатило.

Проблеми з іншими об’єктами, пов’язаними з «Ромбус-Приват»:

Засновниками приватного підприємства «Ромбус-Приват» та ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» є компанія  «РЕНГТОН ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД», яка зареєстрована на Кіпрі. Кінцеві бенефіціарні власники цих юридичних осіб-Гордієнко Андрій Михайлович та Хрипков Сергій Олександрович.

У 2005 році «Караван-Дніпропетровськ» орендувало земельну ділянкуна ж/м Сокіл, в районі вул. Космічної для будівництва багатофункціонального торгівельно-розважального комплексу з паркінгом. Історія повторюється-будівництво так і не було завершено. Компанія знову порушила умови договору: не завершила будівництво, не сплачувалаорендну плату та не переглядала її розмір. У 2020 роціміська рада подала позов, і Господарський суд розірвав договір оренди.

2004 року на ділянці було вирито котлован і частково встановлено будівельні конструкції. Будівництво припинили, а котлован заповнився водою, що спричинило намокання ґрунту та створило загрозу зсуву. У небезпечній зоні перебувають житлові будинки, розташовані за 50 метрів відділянки.

Департамент благоустрою міської ради неодноразово звертався до власників із вимогою забезпечити безпеку, але відповіді не отримав.

Окрім того, за періодізсічня 2017 по жовтень 2019 року накопичився борг за оренду земельної ділянки у розмірі 54,5 млн грн, який теж не сплачений.

Через порушення умов договору оренди, нецільове використання земельної ділянки та несплату орендної плати Дніпровська міська рада звернулася до суду. У 2020 році договір оренди було розірвано.

Читайте також: Якісне очищення стічних вод та зменшення концентрації забруднень у річці: у Дніпрі на одній зі станцій аерації ремонтують обладнання