Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Метро – бути! Делегація з Дніпра на чолі з мером Борисом Філатовим повернулася з Анкари


Метро – бути! Делегація з Дніпра на чолі з мером Борисом Філатовим наприкінці тижня повернулася з турецької Анкари. Міський голова особисто перевіряв надійність компанії Лімак. Нагадаємо – це підрядник, який виграв тендер на будівництво Дніпровського метрополітену. Виявилося, що до цього невідома в Україні компанія, – має найсерйозніші проекти у Туреччині – серед яких – зведення гігантського транспортного вузла та будівництво сабвею у п’ятимільйонному мегаполісі.

Також під час візиту були підписані додаткові фінансові угоди, які допоможуть спростити етапи зведення метрополітену.


4 дні в п’ятимільйонній Анкарі. Це багато чи мало? Для знайомства з культурою, традиціями та звичками тамтешнього народу – неприпустимо мало. Але цілком достатньо, щоб відчути шалену динаміку міського розвитку, ділову хватку турецьких бізнесменів і досить «європейський» стиль життя мусульманського мегаполісу.

Делегація дніпровської мерії вилетіла в Анкару, щоб на власні очі переконатись: компанії-гіганту, яка виграла тендер, можна довірити наймасштабніше  та навідповідальніше будівництво у нашому місті. В Україні «Лімак» до цих пір був практично невідомий. А от турецькі замовники компанію дуже вихваляють. У ролі головного «лоббіста» виступив мер Анкари – Ібрагім Мелих Гьокчек.

«Естественно, мы считаем, что в связи с таким крупным контрактом как строительство метро – это будет новая страница в отношениях с турецким бизнесом», – говорить міський голова Дніпра Борис Філатов.

І все ж деякі сумніви у дніпровців залишалися. Адже «Лімак», окрім рідної Туреччини, будує свої об’єкти здебільшого в країнах третього світу. Наприклад – в Іраку. І будує їх за принципом раціональної заощадливості.  Але ж українці, ще за радянських традицій, звикли, щоб станції метро виглядали, як помпезні палаци. Турецька ж підземка – зовсім інша.

«Нет лишней вычурности, нет растрачивания бездумно денег, все очень утилитарно, качественно. Мне очень нравится такой стиль: все светлое, применено много стекла», – каже міський голова Дніпра Борис Філатов.

Саме такий економний і водночас розумний підхід до будівництва  метро вподобали дніпровські делегати. Будівництво підземки може і повинно бути бюджетним! Бронзові скульптури, мармурові лавки, кришталеві люстри – це все назавжди має залишитися у минулому.

Як будує «Лімак» – вдалося зрозуміти. Це – дев’ять підземних станцій нової гілки метро – їх компанія от-от введе в експлуатацію. Все оздоблено в стилі мінімалізму. Замість граніту на стінах – легкі панелі з композитних матеріалів, або взагалі – звичайна керамічна плитка. Нашим – сподобалось!

«Всем, в принципе удовлетворены. Просмотрели по всем этапам строительства, сравнили его с нашим и нашими поставленными задачами, которые указал мер. И готовы за 4 года закончить строительство метро», – говорить заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Турки теж налаштовані вкрай оптимістично:

«У нас есть 9-ть станций. Это наша последняя работа. Все будет хорошо!», – запевняє керівник департаменту розвитку холдингу «Лімак» Тунджан Ергун.

А от фінансова схема досить не проста, адже мова йде про 200 млн. євро.  Однак, як запевнив Володимир Міллер – заступник міського голови,  усі документальні питання вирішити вдалося

«У нас есть обещание: в понедельник-вторник-среда подписывается доп.соглашение, Опять же, оно связано со сложностью системы финансирования. Два банка, авансовый платеж придется платить двумя траншами. У нас в контракте прописано, что авансовый платеж платится двумя траншами. Мы хотели договориться с одним из банков: можно ли мы вашими деньгами не будем пользоваться для авансового платежа? Банк сказал нет», – пояснює заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

Краще за декілька років добудувати метро  з аскетичним оздобленням, ніж десятиріччями  відкачувати воду  з «мертвих» тунелів, сумуючи за минулою архітектурною величчю – такий висновок зробив кожен дніпровський делегат, після візиту до Анкари.

«Дніпро, все будет добре!», – запевнив керівник департамента розвитку холденгу «Лімак» Тунджан Ергун

Тож добудова дніпровського метро для турків – далеко не найважчий проект із тих, що вони вже встигли реалізувати. Дніпровські керманичі не помилилися із вибором підрядника.