Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Медики запустили серце пораненого на лінії фронту

Щодня медики різних бригад Збройних сил України на передовій роблять дива в надскладних умовах. У стабілізаційному пункті 47 окремої механізованої бригади рятують бійців, які виконують завдання на Авдіївському напрямку. Воїни та медики виснажені та потребують підсилення, аби впоратися з навантаженням.

Бійці 47 окремої механізованої бригади з надлюдськими зусиллями нищать російських окупантів та не дають їм можливості просуватися. Нині бригада продовжує утримувати Авдіївський напрямок, що на Донеччині.

Медики на стабілізаційному пункті поблизу лінії фронту — рятують поранених побратимів. Для них потік пацієнтів є серйозним випробуванням.

«Робота є щодня. Буває по-різному, в різному стані привозять поранених, навіть скажімо так, в термінальних станах, критичних станах, часто привозять. Доводиться реанімувати запускати серцеву діяльність, легеневу діяльність, зупиняти кровотечу, стабілізувати вогнепальні переломи кінцівки і таке інше», — розповідає «Вітер», головний медик стабілізаційного пункту.

Захисника із серйозним пораненням обох ніг доставляють у стабпункт. Лікарі проводять серцево-легеневу реанімацію, щоб перезапустити серце. Інші — займаються його пораненнями.

Хірург із позивним «Вітер» каже, відчувається брак підготовлених фахівців. Достатня кількість вузьких спеціалістів допомогла би впоратися з навантаженням.

«Саме кваліфікованих спеціалістів не вистачає. Хірургів, травматологів, але на нашому рівні ми справляємося. Коли відбуваються якісь масові надходження, звичайно, робота надзвичайно інтенсивна. Включені абсолютно всі в роботу», — додає «Вітер».

Величезну роль відіграють і волонтери. Допомагають багато — збирають кошти для закупівлі медичних товарів і доставляють їх. А ще виконують допоміжні роботи на стабілізаційних пунктах.

«Дуже багато залежить від волонтерів. Все, що ми маємо тут, це не лише робота, скажімо так, медичного забезпечення бригадного, але й дуже великий об’єм медичних засобів нам доставляють волонтери. Без них було би дуже важко», — пояснює «Вітер».

Зрештою пацієнта вдалося стабілізувати. Тепер його несуть до машини швидкої допомоги і повезуть до лікарні подалі від лінії фронту.