Медики Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф долучилися до системи GoodSAM, за допомогою якої можна отримувати геолокацію пацієнтів. Як повідомляють у Дніпропетровській облраді, імплементувати застосунок в українську систему екстренної допомоги дозволила Велика Британія.
Застосунок не потрібно встановлювати на телефони пацієнтів: диспетчери бачитимуть геолокацію абонентів в автоматичному режимі. Система дозволяє:
- з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію людини, яка здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги;
- підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв’язок;
- створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.
«Інколи ми зіштовхуємося з ситуаціями, коли громадянин під час виклику втрачає свідомість і не встигає повідомити свою адресу. Або ж перебуває у важкому стані і взагалі не здатен говорити. Також бувають випадки, коли дзвонять люди, які перебувають в небезпеці. Вони можуть лише здійснити дзвінок, але через загрозу своєму життю не можуть повідомити, що саме відбувається і що їм потрібна допомога. Тому цей застосунок допоможе нам в роботі і дозволить рятувати більше життів», – розповів директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.
Система також допоможе надавати допомогу переселенцям, які погано орієнтуються у місцях, де перебувають.
Читайте також: У Дніпропетровській області відновили ще 3 автобусні маршрути