Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Масштабні ремонти, нові ліфти та модернізація освітлення: підсумки роботи ЖКГ Дніпра за 2023 рік

Житлово-комунальне господарство міста – це серце та легені Дніпра, які забезпечують життєдіяльність мегаполісу. Згасне світло у будинках, засмітиться каналізація, перестануть вивозити сміття і у місті почнеться хаос. Цілодобову роботу комунальників не помічають рівно до того моменту, поки вона триває. Але її відсутність ми відчуємо, як брак повітря. Лише цього року працівники ЖКГ провели ремонти у 1005 багатоквартирних будинках, замінили 55 кілометрів аварійних мереж, модернізували зовнішнє освітлення 215 вулиць. Про підсумки роботи ЖКГ Дніпра за 2023 рік розповідає “Наше місто“.

Ворожі «прильоти» перевірили на міцність міське ЖКГ

Вже на початку року Дніпро зазнав найбільшого нищівного удару з початку повномасштабного вторгнення.

14 січня ракета Х-22 потрапила до 9-поверхівки на Набережній Перемоги, 118 і забрала 46 життів містян. Першими, хто ліквідував наслідки НП були рятувальники та комунальники. Саме працівники ЖКГ в екстреному порядку латали вікна та під’їзди вцілілої частини будівлі. Була зима і люди могли замерзнути!

Удар по висотці на Перемозі міський голова Борис Філатов назвав “великою діркою у серці”. Рятували поранене серце Дніпра, зокрема, й комунальники. Це була величезна праця.

Лише у грудні розпочалася підготовка до демонтажу зруйнованих секцій будинку.

“Ми довго йшли до того, аби розробити правильний, а головне, безпечний проєкт демонтажу, – зазначає Сергій Файфер, директор департаменту міського житлового господарства. — Було багато складнощів у тому, щоб люди, які живуть по сусідству, не постраждали. Мешканців квартир, розташованих поряд із цими під’їздами, буде відселено. Це 42 квартири. Їм міськрада виділить компенсацію на оренду житла на період, поки триватиме демонтаж”

Сам демонтаж планують розпочати навесні 2024 року.

28 липня росія знову завдала нищівного удару по нашому місту, внаслідок чого постраждала багатоповерхівка. Літній ракетний удар мер Дніпра прокоментував емоційно.

“Високоточні п*** втретє вистрілили “Іскандерами” в порожню будівлю СБУ, а заразом у житловий будинок поряд. У якому, на щастя, не було мешканців, бо це була «друга черга» під продажу. Розвалили все довкола повністю”, — написав Філатов у ФБ.

В даному випадку, на щастя, ніхто не загинув, але ліквідація наслідків ворожої атаки зайняла кілька тижнів.

15 серпня крилата ракета розірвалася за кілька метрів від спорткомплексу “Метеор”. Там вилетіли вікна, розбитий фасад та внутрішня стіна. Але вже до початку осені, завдяки роботі комунальних служб, об’єкт відновив роботу.

24 серпня внаслідок масованої ракетної атаки серйозно постраждав автовокзал Дніпра. Було пошкоджено центральний вхід, готель, численні торгові кіоски, розташовані поряд, аптека, піцерія, кафе, тощо.

— Жах, що ми тут побачили, — розповіла одна із комунальниць, яка працювала на місці подій. — Уламки, багато уламків. Дорога усіяна склом. Почали одразу прибирати.

Свою роботу автовокзал відновив через кілька днів, але роботи з усунення наслідків руйнівного удару тривали більше місяця.

Усього ж внаслідок ворожих атак протягом 2023 року було здійснено заміну вікон у 96 будинках, загальною кількістю 4777 квадратних метрів.

Комунальники змінили покрівлі у 8 будинках, а це 4476 квадратних метрів. Також проведено заміну сантехнічних систем в одному з будинків загальною довжиною 102 погонних метри.

Кінець світу скасовано!

До нових можливих ворожих атак краще підготуватися заздалегідь. Особливо важливо забезпечити безперебійною роботою критичну інфраструктуру. Міська влада потурбувалась і про це.

Щоб, у разі блекауту, зберегти системи опалення у будинках городян великі теплорозподільчі пункти Дніпра забезпечили генераторами, здатними протягом кількох годин забезпечувати висотки теплом та подавати холодну воду на верхні поверхи будинків.

Чимало довелося попрацювати, щоб узимку в будинках дніпрян було тепло. Адже попри глобальне потепління, зим ще ніхто не скасовував. Нагадаємо, що у Дніпрі опалювальний сезон 2023—2024 років стартував 10 листопада. Для цього комунальникам довелося замінювати десятки кілометрів тепломереж та теплоізоляції.

“При підготовці до опалювального сезону замінено близько 55 км аварійних мереж, відновлено 42 км теплоізоляції, відремонтовано 28 котлів та встановлено 63 енергозберігаючі насоси, – констатує Анастасія Сухіна, помічниця директора КП “Теплоенерго” Дніпровської міської ради. — Для запуску 100 відсотків котелень тепловикам знадобилося лише 7 днів – це гідний результат, адже на балансі КП “Теплоенерго” понад 370 котелень”.

Ну і, звичайно, не можна не відзначити роботу із забезпечення зовнішнього освітлення. У темряві спіткнутися, впасти і опинитися на лікарняному ліжку — найпростіше. Комунальники подбали про безпеку городян. Протягом 2023 року працівники КП «Міськсвітло» оновили зовнішнє освітлення на 215 вулицях.

Дніпро стало першим містом, яке встановлює акумулятори на світлофорні об’єкти. Комунальниками обласного центру виконана титанічна робота. Тож кінець світу у Дніпрі скасовано!

Ремонт року – “Китайська стіна”

У кожному місті є знакові об’єкти. Будинки-пам’ятки, завдяки яким міста відрізняються один від одного. Одна з таких визначних пам’яток Дніпра – найдовший будинок на проспекті Героїв,12, який всі називають «Китайською стіною».

Побудована у 1970-ті за проєктом відомого архітектора Павла Ніринберга, багатоповерхівка розтяглася аж на 800 метрів, і щоб дістатися з першого під’їзду до останнього, потрібно проїхати три тролейбусні зупинки!

На жаль, будинки, як і люди, старіють та зношуються. Вони вимагають ремонту та оновлення. Але провести ремонт у такому будинку не жарт. Ще б пак! 36 під’їздів та понад 1200 квартир. Справді, ремонт року!

Комплексну реконструкцію “китайки” наприкінці червня анонсував міський голова Борис Філатов.

“…Поїхав на зустріч із жителями найбільшого будинку не лише у Дніпрі, а й у всьому колишньому СРСР. “Китайська стіна”. Ми починаємо його повну реконструкцію, на жаль, за винятком утеплення фасаду”, — написав на своїй фб-сторінці мер.

Про масштаби виконаної роботи розповів Єгор Худяков, представник департаменту житлового господарства:

“Через аварійність багатьох складових будинку було ухвалено рішення провести комплексне оновлення, – зазначає він. – Це ремонт покрівлі на площі 8400 м2, ремонт мережі опалення – 5,5 тисячі метрів труб, оновлення каналізації – 1000 метрів труб”.

Проведено ремонт електромереж у всіх під’їздах, відремонтовано та замінено ліфтове обладнання по всьому будинку.

Зауважимо, що названо далеко не всі виконані роботи. Це лише статистика. Головне-результат!

Програма співфінансування допомагає з ремонтами

Зрозуміло, окрім знаменитої «Китайської стіни», ремонтували будинки по всьому місту. Назвемо лише ключові показники: 199 будинків – ремонт покрівель, 271 будинок – ремонт під’їздів із заміною за потреби вікон, 307 будинків – поточний ремонт ліфтового обладнання.

Завдяки Програмі співфінансування багатоквартирним будинкам ОСМД та ЖБК вдається вирішувати найскладніші проблеми.

Безумовним досягненням року можна вважати повну заміну ліфтового обладнання та встановлення нових італійських та турецьких ліфтів у 18 висотках. Зокрема, нові ліфти зробили у двох будинках ЖБК за адресою: бульвар Слави, 13,15.

“У цьому ЖБК два будинки, – зазначає Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення міськради Дніпра. — Йдеться про заміну кабіни, станції керування, мотора, лебідки, комплектуючих. Словом, вийшли зовсім нові ліфти. Вартість кожного зробленого витягу – близько 900 тис. грн. Сума досить велика. Як відомо, за Програмою співфінансування відсоток для об’єднань зменшено до 10. Тобто 90% вартості робіт сплачує міський бюджет”.

Такий порядок цифр стосується лише капітальних ремонтів ліфтів.

Усі інші роботи щодо Програми співфінансування проводяться у співвідношенні — 25% платять мешканці об’єднання, решта 75% — міська рада.

Але погодьтеся, що сплатити лише чверть витрат дорогого ремонту теж непогано. Тішить, що така корисна програма продовжиться і наступного року, і залишиться одним із пріоритетних напрямків роботи ЖКГ 2024-го.

Основний пріоритет 2024-го – безпека людей

Комунальники, схожі зі «швидкою допомогою», першими поспішають на допомогу в біді. Обвалився дах, завалився мур, прорвало каналізацію. Все потрібно відремонтувати, відновити, у разі потреби замінити. Швидко та якісно. Роботи у співробітників ЖКГ завжди достатньо.

І, зрозуміло, у разі відновлення ворожих ударів по критичній інфраструктурі Дніпра, комунальникам доведеться особливо важко. Повною мірою стане в нагоді їхній високий професіоналізм і самовідданість. Адже головне – це забезпечити безпеку людей!

Про плани на новий, 2024 рік,  розповів Сергій Файфер, директор департаменту житлового господарства.

“У березні розпочинаємо демонтаж зруйнованих під’їздів висотки на Перемозі, – констатує голова департаменту. – Це велика та відповідальна робота, яка потребує ретельності та акуратності. Поспіх тут зовсім недоречний. Поки що невідомо, що буде збудовано на місці демонтованих секцій. У самих дніпрян немає єдиної думки з цього приводу. Подумаємо, порадимося з городянами. Пам’ять про трагедію треба зберегти. Ну і, звісно, займатимемося аварійними ремонтами. Як і цього року, 2024-го основним пріоритетом залишається безпека дніпрян”.

Продовжиться робота у межах Програми зі співфінансування ОСББ. Проєкти на 2024 рік узгоджено та затверджено. На їхню реалізацію у бюджеті передбачено понад 50 млн грн.

Читайте також: Впевнені кроки до одужання: реабілітація військових у Дніпрі

  •