Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Машина на фронт. Як працюватимуть норми про вилучення транспорту для ЗСУ

Черги до регіональних сервісних центрів, відсутність талончиків та масова паніка. Нові правки до статті про військово-транспортний обов’язок викликали занепокоєння та безліч питань. Як працюватиме алгоритм вилучення авто та які машини потрібні на фронті?

“Черги значно збільшилися через значний ажіотаж навколо перереєстрації транспортних засобів у зв’язку з новим законом про мобілізацію. Багато людей хочуть перереєструвати або списати свій автомобіль, але не знають, де вони або чи їхній автомобіль залишився на окупованій території”, – повідомив в. о. начальника сервісного центру МВС Станіслав Староконь.

Люди жаліються, талон взяти практично нереально, а також доводиться перечікувати тривоги. Додаткове навантаження створює і паніка. Люди беруть талони всюди і не приходять.

“Неодноразово помічав, що люди самі кажуть: “Ось взяв талон, в один сервісний центр, другий, третій. Куди потраплю, туди й поїду, а ті два інші талони просто згорають. Люди не з’являються, і згідно з наказом вони просто скасовуються”, – зазначив Станіслав Староконь.

Пункт про військово-транспортний обов’язок не новий, та раніше він стосувався юридичних осіб. Тепер додали звичайних громадян. Вилучити транспорт можуть ТЦК, СБУ чи ГУР на підставі рішень місцевих державних адміністрацій.

“Військові частини складають перелік транспортних засобів, які їм необхідні. Цей перелік збирає Міністерство оборони України, а потім надсилає до ТЦК по областях. ТЦК надсилають вимоги про вилучення цих транспортних засобів”, – наголосив адвокат Вадим Кравцов.

Але що потрібно більше: кроссовер чи електрокар – поки невідомо.

“Поки я не бачила конкретного переліку автомобілів, які будуть забирати у тих самих фізичних осіб. Але якщо у вас на праві власності один автомобіль, то він і залишиться. Важливо зазначити, що це не стосується лише військовозобов’язаних. Це стосується абсолютно всіх осіб, у кого є право власності на транспортні засоби”, – сказала адвокатеса Марина Герман.

Не визначено поки і алгоритм вилучення авто у громадян. Однак адвокат радить не панікувати.

“Наразі неможливо повідомити, яким чином це буде зроблено. Дехто стверджує, що це буде зроблено на підставі рішення суду. Проте, твердження про вилучення прямо на вулиці без дотримання алгоритму є некоректними. Оскільки існує алгоритм, який передбачає надсилання ТЦК з вимогою”, – сказав Вадим Кравцов.

У Міноборони ж зазначають, що у ЗСУ є потреби у спеціалізованій техніці. За станом авто має слідкувати військова частина, в яку відправиться транспортний засіб. Якщо машина уціліла – вона повернеться до власника.

“Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські машини, дорожньо-будівельні машини та інша сільськогосподарська техніка. Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації”, – повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Також у законі зазначено, що у разі пошкодження або руйнування автівки, порядок компенсації збитків буде визначатися Кабміном.

Читайте також: Провокатори чи потерпілі: у Дніпрі військовий вдарив підлітків