У Дніпрі до 210-го дня народження Тараса Шевченка провели лекцію, аби поближче познайомити всіх бажаючих з біографією Кобзаря. Серед гостей заходу Максим. Прийшов разом з дружиною.
«Мені справді цікаво було прийти, адже я багато чого не знаю про його життя. Хотів більше дізнатись про його долю, творчість, життя. Він був дуже розвиненою людиною. Мені здається, що подібними речами, себто нашою культурою, історією тощо, має цікавитись кожен, хоча б на базовому рівні», – сказав Максим.
Окрім біографії Шевченка під час лекції слухачі дізнались і маловідомі факти про нього. Як приклад, вважається, що назву «Кобзар» придумав сам Шевченко. Це не так. Назвати поетичний збірник саме так йому порадив його приятель Петро Мартос. Він вважав, що це забезпечить виданню комерційний успіх. І не прогадав.
«Сьогодні ми розповіли про найголовніші біографічні віхи великого Тараса Шевченка. Познайомили дніпрян з маловідомими фактами про нього, показали, як його постать сформувала україноцентричний простір в Катеринославі. Лекція була поділена на дві частини. Перша – про біографію та творчий доробок Шевченка. Друга – про історію катеринославської просвіти і традиції шанування Шевченка в міському культурному просторі. Говорили про те, як його творчість гуртувала українську громадськість», – розповів Юрій Берестень, лектор, старший науковий співробітник музею історії Дніпра.
«Захід було організовано молодіжною радою Дніпра. Він дуже важливий для молоді. Адже дає їм можливість дізнатись більше про нашу історію, нашого Кобзаря. На лекцію прийшло 20 людей. Сам захід тривав півтори години», – зазначила Стефанія Яровенко, представниця Молодіжної ради Дніпра.
Читайте також: Пастки шахраїв: як не втратити гроші?