Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Майже два місяці без води: як живе прифронтовий Марганець

Понад 200 тисяч жителів Нікопольського району Дніпропетровщини живуть без централізованого водопостачання. Це мешканці восьми громад, які брали воду з Каховського водосховища. Аби забезпечити людей водою, її везуть у район залізницею, водовозами та використовують запаси з місцевих водоканалів. 

«Черги були такі… Вода рідше привозилася. Щоб набрати води, треба було простояти дві-три години».

Про події майже двомісячної давнини згадує мешканка Марганцю. Коли рашисти підірвали Каховську ГЕС, місто лишилося без води. Нині ж ситуація по місту краща — є локації, на яких можна набрати собі технічну воду навіть без суттєвих черг.

«У кранах ще немає, очікуємо. Нам сказали, що після 15 серпня очікуємо в кранах технічну воду».

До бочки з водою пані Алла ходить через день. Жінка каже, в середньому їй потрібно мінімум двадцять літрів води. Панні Алла розповідає: хоч вода і безкоштовна й по місту вона є, мешканці намагаються економити, аби вистачало всім.

Алла, жителька Марганцю: «Вода в нас тут є регулярно. Тут контролер, вона все контролює. Вона слідкує, аби не набирали великі ємності. Так що на даний момент з водою у нас проблем немає».

Віталій розповідає, що йому для забезпечення родини технічною водою ходити до діжок доводиться щонайменше раз на день. В середньому набирає близько 70 літрів води. Чоловік каже: хоч і складно, некомфортно, але справляються.

«Питну ми купуємо», — «Кажуть, 20 літрів на одну особу?» — «Ну, в принципі так», — «Контролюється?» — «Я думаю, є місця, де контролюється, а є, де не контролюється. Хоча, я думаю, що всім вистачає води».

Міська влада з перших днів після підриву ГЕС зайнялася питанням забезпечення водою тамтешніх жителів.

Анатолій Деркач, секретар Марганецької міської ради: «Поки встановлено 71 пункт видачі води, просвердлено 7 свердловин, встановлено 2 системи доочищення води, з якої можна набрати питну воду, не технічну. І зараз ми працюємо над забезпеченням технічною водою у місті — це прокладання водопроводу, який постачатиме технічну воду».

Місто в радіусі дій ворожої артилерії, тож час від часу «прилітає». Звісно, що в кращих традиціях рашистів — по мирному населенню.

Анатолій Деркач, секретар Марганецької міської ради: «У нас пошкоджено приблизно тисячу приватних будинків та приблизно тисячу квартир у багатоквартирних будинках. Також у нас пошкоджено школи, садки, комунальні заклади, міськводоканал, усю прибережну зону — все, що там було, — бібліотеки, клуби».

Окрім артобстрілів, Марганецька громада переживає небезпеку через окупантів на ЗАЕС. Тож постійно готові до найгіршого.

Читайте також: Місто бойових дій: як живе Нікополь під постійними обстрілами