В області відбулася перша Відкрита всеукраїнська спартакіада ТитаниUA. На неї з’їхалися діючі оборонці, ветерани та курсанти з дев’яти регіонів. Долучилися й воїни з Дніпропетровщини. Загалом понад 200 учасників. Вони змагалися за звання найсильніших на різних локаціях.
«Понад місяць підготовки. Облаштування локації для проведення змагань. Розселення учасників з різних регіонів. І зрештою – ця подія сталася. Першою Дніпропетровщина провела Відкриту всеукраїнську спартакіаду ТитаниUA. Вона зібрала два десятки команд. Це майже 200 ветеранів, військовослужбовців і курсантів. Учасники з’їхалися з дев’яти областей! Доєдналися й наші. Боролися за звання найсильніших», – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак.
Честь Полтавської області відстоювали четверо бійців. Серед них Максим. Під час одного з завдань на Сумському напрямку він отримав важке поранення. Після була ампутація ноги та до пів року реабілітації.
«Спорт дуже гарно витягує психологічно та фізично. В ньому й знайшов себе. Їздимо з хлопцями на різні змагання», – пояснив ветеран з Полтавщини Максим.
На спартакіаді у Дніпрі він виборював перемогу одразу у декількох дисциплінах. Підняття штанги, присідання на одній нозі та веслування на тренажері. Інші учасники перетягували канат та змагалися на аеробайку. А ще з важкими предметами долали естафету та віджималися з величезною колодою.
«У мене були акубаротравма та поранення ноги. Її функціональність відновив завдяки спорту. Сам у ньому й особовий склад своєї військової частини долучаю. Командування активно підтримує це. Тут ми вшістьох», – поділився оборонець з Харківської області Сергій.
Порадами Героїв підтримували олімпійці та паралімпійці. За їхніми плечима чимало чемпіонатів, тому одразу звернули увагу на організацію. Відзначили – добре, що учасники розділені на категорії. Загалом їх було сім. Це люди з однією чи двома ампутаціями, спортсмени на кріслах колісних і з незначними травмами.
«Учасники дуже сильні духом. Вболіваємо за всіх. Загалом тут кращий вже кожен, хто прийшов. Між нами, професійними спортсменами, теж є правило: переміг себе – переміг інших!» – розказав чемпіон Паралімпіади-2020 у стрибках в довжину Владислав Загребельний.
На місці проведення спартакіади працювали й фізичні реабілітологи. Фахівці допомагали учасникам розслабити м’язи чи зняти спазм.
«На нашому озброєнні елементи масажів, розминання м’язів і кінезіотейпування. Багато хлопців і дівчат мають попередні травми. У таких випадках краще зафіксувати проблемні ділянки, аби вони повторно не травмувалися під час змагань», – додав завідувач реабілітаційного напрямку одного з медцентрів Дніпра Євген.
З ініціативою провести Відкриту всеукраїнську спартакіаду ТитаниUA виступила Дніпропетровська ОВА. Організаційно підтримали ОК «Схід» та Громадська організація «Сила сердець».
Читайте також: Філатов про відкриття спортивної школи № 2 у новому приміщенні: «Маємо робити все, аби діти перебули цю війну максимально комфортно»