Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Майбутнє медицини: Дніпровська політехніка розпочинає навчання за спеціальністю біомедична інженерія

Дніпровська політехніка анонсує нову спеціальність — біомедична інженерія. Ця галузь об’єднує знання з інженерії та медицини, забезпечуючи можливості для розробки протезів та їхніх деталей для поліпшення життя українців. 

«А тепер що ви бачите перед собою? Це скарб, тобто це вже йде повністю керований протез. Можна змінювати жорсткість, він йде на гідравлічній основі, тобто ми бачимо еволюцію від простого до складнішого зразка».

Дніпровська політехніка відкриває нову спеціальність — біомедична інженерія. Вона поєднує в собі знання з інженерії та медицини. Студенти, зможуть займатися розробкою медичних пристроїв та допомагати українцям у цей складний час.

Олександра Ащеулова, заступниця відповідального секретаря приймальної комісії: «За останні два роки ми започаткували майже 17 нових освітніх програм. Сьогодні дійсно достатньо актуальною, я б сказала занадто актуальною на часі, є започаткування нової спеціальності «біомедична інженерія». Це про те, що безпосередньо потребує держава — про спеціалістів і фахівців, класних фахівців, яких потребує держава, оскільки ми розуміємо, в які часи ми живемо. І це про протезування, це про новітні матеріали, це про новітнє матеріалознавство, про допомогу людям, про допомого державі в першу чергу».

Студенти також матимуть можливість брати участь в дослідницьких проєктах з розробки нових технологій. За словами декана факультету, університет планує укласти партнерські угоди з виробниками протезів, аби студенти мали можливість отримувати практичний досвід.

Кирило Зіборов, декан механіко-машинобудівного факультету: «Навчання, яке буде відбуватися за цією спеціальністю, як раз передбачає практику, щорічну практику на сучасних підприємствах, які знаходяться в межах нашого міста, і дозволяють всім, виключно всім студентам отримати не тільки фахові знання, а й фахові навички, які знадобляться в подальшому».

Навчальна програма передбачає теоретичну та практичну підготовку. За для цього в університеті облаштували відповідну лабораторію.

Павло Черниш, аспірант кафедри МБМІ: «Наприклад, зараз це біонічний протез, він керований, в ньому є акумулятор, зарядка, тут різні режими. Це зроблено для того, щоб людина могла собі зробити декілька, скажімо так, режимів роботи для різних ґрунтів, для катання на велосипеді. Далі у нас є сама стопа. Тобто, як ми всі розуміємо, що до цієї частини має бути ще одна».

Таке навчання дозволить випускникам розробляти нові технології для покращення якості життя та здоров’я українців.

Читайте також: У відділенні інтенсивної терапії в Дніпрі рятують новонароджених та дітей раннього віку зі складними патологіями