Літня спека накрила і Дніпро. Місцеві жителі рятуються від палкого сонця по-різному. Як не завдати своєму організму шкоди та вберегти себе від сонячного удару?
По всій території України фіксують рекордну спеку. Не оминула вона і Дніпро. Температура сягнула позначки +35 С. Як рятуються жителі Дніпра від літнього пекла?
«Взагалі, холодна вода, тіньок, здебільшого намагаємося не виходити в спеку».
«Як і усі люди — водичка, тіньочок і парк».
«По-перше — це з’їсти морозиво, брати з собою водичку та бажано сидіти вдома під кондиціонером».
«До п’ятої години краще не виходити на вулицю з приміщення, або біля басейну, десь у тіньочку».
«Водички обов’язково пити багато. В спеку кожного дня ми з лимончиком п’ємо».
Щоб не допускати надмірного впливу ультрафіолету, варто дотримуватися досить простих рекомендацій лікарів:
—Обмежити перебування на сонці з 10 до 16 години.
—Користуватися сонцезахисними кремами.
—Ходити через парки або зелені зони відпочинку.
—Обирати одяг світлих кольорів та натурального складу.
—Використовувати капелюхи та сонцезахисні окуляри, які відштовхують ультрафіолетове випромінювання.
Серед капелюхів популярністю користуються кепки чорного кольору. Проте, чи захищають вони голову?
Андрій Бутенко, сімейний лікар: «Так, як і одяг, капелюхи світлих відтінків краще відштовхують і тепло, і ультрафіолетове випромінювання, і не створюють, можна сказати, духовку у вас на голові».
Сонячний удар — наслідок довготривалого перебування на сонці. Як його розпізнати та допомогти людині, яка знепритомніла?
Андрій Бутенко, сімейний лікар: «Сонячний удар зрозуміти дуже просто — головний біль, запаморочення, порушення свідомості, візуальні всякі аномалії, помутніння в очах, жовті плями, зміна кольору візуального відображення, липкий піт виступає, людина втрачає орієнтацію, ще почервоніння шкіряних покривів характерно. Для того, щоб надати допомогу людині із сонячним ударом, не потрібно ніяких навичок, ніяких препаратів знати не потрібно. Достатньо лише просто відвести людину, або віднести, якщо вона вже втратила свідомість, у середовище тінисте, забезпечити доступ свіжого повітря, дати води, накласти компреси з водою на обличчя, на груди, на відкриті ділянки тіла».
Проте, вплив дуже низьких температур на постраждалого може призвести до додаткових проблем — спазмів. Охолодження має бути поступовим, із зменшенням не більше, ніж на 6 градусів.
Читайте також: Любов, підтримка, турбота: історії дніпровських родин до Дня родини