Покинута техніка, затоплені тунелі та розходження ґрунтів. Призупинене будівництво метро у Дніпрі давно поросло міфами та кожен дніпрянин має власну версію подій. 24 лютого 2022 року турецька підрядна компанія покинула об’єкт, тож із тих пір дніпровські спеціалісти підтримують недобудовані тунелі. Усередині одного із таких побували журналісти ДніпроTV.
Станцію метро Театральна планували відкрити наприкінці 2023 року, але 24 лютого 2022 року турецька компанія Лімак, яка займалась будівництвом, без попереджень покинула майданчик. Зараз дніпровські спеціалісти цілодобово працюють на всіх будівельних майданчиках і відкачують ґрунтові води, щоб запобігти техногенним аваріям.
Тунелі, які вирили турецькі підрядники, мають лише тимчасову обробку і кріплення.
Відкачує воду та слідкує за загальним станом будівельних майданчиків – українська компанія.
«Після 24 лютого 2022 року, коли компанія Limak вийшла з об’єкта, нам запропонували вести обслуговування. Це необхідно для підтримки технічних виробів у безаварійному стані. Будемо підтримувати в безпечному стані до початку постійної обробки», — розповідає начальник дільниці ПП «Світекс» Микола Соколов.
Зараз у постійній обробці лише невелика частина тунелю.
Продовжити роботи не можуть без генерального підрядника.
«Наразі генеральний підрядник покинув площадку. Контракт розірвано. Необхідна процедура вибору нового генерального підрядника, з новими інвестиціями, з новими договорами», — говорить директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев.
Та перш ніж обрати нового підрядника, треба провести повний аудит виконаних робіт і тих, що залишилось.
Покинута техніка, яку інколи бачать дніпряни, належить компанії Лімак і теж не може використовуватись у будівництві.
«Вона покинута. Вже два роки вона стоїть. Ми розуміємо, що воно перетворюється в металобрухт», — розповідає директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев.
Однак на майданчику встановили і нову техніку – потужний генератор, який забезпечує відкачку води навіть під час відключень світла. Також постійно моніторять і розходження грунтів.
«В усьому тунелі встановлено понад тисячу маяків, за якими щодня ведуть моніторинг. Щоденно можна відстежувати зміщення, якщо воно є, з точністю до міліметра. Зрозуміло, що існує певний діапазон зміщення порід, який вважається нормальним. Наразі все в нормі», — каже директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев.
У департаменті транспорту додають, наразі знаходиться декілька позовних заяв в суді щодо боргів лімакса перед містом і перед державою.
Читайте також: Яка ситуація з водою, світлом та опаленням у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників