Від початку року лікарні Дніпропетровської області отримали 19 кисневих станцій, 17 з яких закуплено коштом державного бюджету та ще 2 — за кошти субвенції, яка була надана Урядом. Про це міністр охорони здоров’я повідомив під час візиту до лікарень регіону.
За словами Віктора Ляшка, до медзакладів області цього року також надійшло 40 УЗД-апаратів, 37 моніторів пацієнта, 31 капнограф, 24 ВАК-апарати, 17 анестезіологічних апаратів, 10 електрокардіографів, 7 пересувних рентген-апаратів, 3 електрохірургічні апарати, 3 ендоскопи, 2 ангіографи, 2 ШВЛ-апарати, 1 рентгенівський апарат із С-аркою. Крім того, велика кількість обладнання була поставлена Міністерством до області як гуманітарна допомога від урядів інших країн.
«Повномасштабна війна, розв’язана росією, переорієнтувала наші пріоритети, але не зупинила подальший розвиток системи охорони здоров’я та модернізацію лікарень. Міністерство активно включилося в допомогу органам місцевого самоврядування й за допомогою коштів державного бюджету, проєктів Світового банку, Глобального фонду й коштів рахунку UNITED24 закупило значну частину обладнання, щоби в лікарнях могли реагувати на виклики спровоковані повномасштабним вторгненням росії. Але зараз міністерство акцентує увагу і власників лікарень, які відповідальні за покращення матеріально-технічної бази, і генеральних директорів лікарень, які накопичують кошти від оплат НЗСУ, на пріоритетності закупівлі обладнання й розхідних матеріалів для надання належної медичної допомоги», — зазначив Віктор Ляшко.
Загалом із початку повномасштабної війни до лікарень Дніпропетровської області вже доставлено й розподілено понад 270 одиниць медичного обладнання та приладів. Крім того, до медзакладів поставлено понад 3 000 комплектуючих та витратних матеріалів.
Міністр охорони здоров’я нагадав, що керівництво медзакладів має докладати зусиль, аби обладнання було змонтовано та введено в експлуатацію в максимально короткі терміни. Адже його головна мета — забезпечення якісної діагностики та лікування пацієнтів.