Перші у місті. У Дніпрі є ліфт, який може довозити пасажирів до найближчого поверху навіть під час відключень світла. Такий підйомник знаходиться у багатоповерхівці на ж/м Покровський. Мешканці за власний кошт закупили необхідне обладнання, аби більше не застрягати в ліфті. Крім цього, у будинку на вулиці Моніторній встановили резервне живлення на домофони. Аби під час відключень світла у під’їзди не заходити сторонні. Такими експериментами зацікавилася міськрада, планують допомогати містянам встановлювати інноваційні прилади за програмою співфінансування.
Житловий масив Покровський, звичайна багатоповерхівка. Але саме тут з’явився перший у Дніпрі інноваційний ліфт. Підйомник візуально нічим не відрізняється від інших. Проте за допомогою обладнання він може довести людину до ближнього поверху у разі відключення світла.
Олена живе на 7 поверсі. Каже, після регулярних відключень світла у 2022 році, підійматися сходами було тяжко.
«Намагалися менше виходити, коли блекаути були, щоб потім із сумками не підійматися на гору. Тут у нас стояв у ліфті стілець, навмисно стояв, у нас там водичка, хто застрягав, чекав поки приїде аварійка, дістане людину», — зазначила дніпрянка Олена Валах.
Відтоді мешканці почали думати, як вирішити проблему. За власні кошти купили необхідне обладнання. На старі деталі встановили джерело безперебійного живлення.
За час користування інноваційним підйомником мешканців будинку жодного разу не застрягали. У департаменті з питань самоорганізації населення заявляють, будуть допомагати встановлювати таке обладнання за програмою співфінансування.
«Це перший приклад, ми сподіваємося його масштабувати, і люди з наступного року, які зараз будуть подавати заявки на ремонт ліфтів в наступному вже можуть оцінювати чи додавати таку інновацію собі в акт чи ні», — розповів Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР.
За програмою співфінансування на ремонт ліфтового обладнання влада міста покриває 90% витрат, інші 10 – збирають мешканці.
А у будинку на вулиці Моніторна, 2 без світла працюють домофони. Пані Тамара, все життя мешкає у цьому будинку, каже, після відключень невідомі почали заходити до під’їзду.
«Занепокоєння те, що двері відчиняються, хто захоче той зайшов. Це не далеко від АТБ, це не далеко від дороги, це не десь, що ми можемо проконтролювати хто заходить, я коли підходжу до дверей і бачу, що хтось чужий стоїть, я кажу ні я з вами не зайду. Виходиш ввечері і не знаєш, хто в тебе в під’їзд зайшов, хто вийшов, а так є контроль, це дуже добре», — пояснила дніпрянка Тамара Федосіївна.
Перший пристрій встановили у січні 2023 року, за ініціативи голови будинку. Чоловік зізнається, під час відключень став свідком жахливої картини.
«На експериментальному під’їзді була ситуація, коли хтось зайшов, коли були відключення світла, і сходив, як вбиральню», — наголосив Владислав Фролов, голова ОСББ «Моніторна, 2».
Експеримент з домофоном вдався, тож вже встановили такий прилад на 6 під’їздах будинку. Безперебійно може працювати 9 годин.
«Під’єднуємо до домофону живлення через акумулятор, а акумулятор заживлюємо від мережі, тобто коли мережа включення акумулятор заживлюється, і коли він зарядився, далі система напряму запитує систему домофону, коли електрика від’єдналася то автоматично іде підхват», — пояснив Владислав Фролов, голова ОСББ «Моніторна, 2».
Аби встановити подібне живлення знадобиться до 5 тисяч гривень. Крім цього, біля під’їзду встановили камери спостереження. У будинках ОСББ постійно впроваджують інновації.
«В місцях загального користування встановлюються відповідні лампи, маленькі акумулятори біля ламп, коли вимикається світло, то можна по сходах далі підійматися, так само встановлюють фотоелементи це сонячні панелі на невеличкі будинкові світильники», — сказав Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР.
Читайте також: Протягом дня ворог обстрілював Нікопольщину з важкої артилерії та бив БпЛА