Лаятися чи пригнічувати емоції? Одні стверджують, що це згубна звичка, яка погано впливає на суспільство. Інші — що це корисно. 3 лютого увесь світ відзначає день боротьби з ненормативною лексикою.
З початку повномасштабного вторгнення лайливих слів у нашому медійному просторі стало більше. І не дивно. Адже це один зі способів виплеснути емоції, які у нас наразі “зашкалюють”.
Українська традиційна лайка – це лайка добра. Це ті різні словесні рефлексії людини на інших людей, на те що відбувається з людиною і пов’язано воно з нечистою силою, з різними природніми явищами, такі прокльони різні
“Українська традиційна лайка – це лайка добра. Це різноманітні словесні рефлексії людини на інших людей, на те, що відбувається з нею, пов’язані з нечистою силою, з різними природними явищами, такі прокльони різні”, – зазначив професор кафедри журналістики УМСФ Валерій Дрешпак.
За словами психологині Анни Протасової, лайка допомагає при стресі. Не тільки проявити емоцію, а й коротко описати ситуацію.
“Оскільки у нас є чітка асоціація між лайливим словом і емоційним зарядом, це допомагає зняти емоційну напругу. Дослідження показують, що у людей, які використовують лайку, тимчасово знижується рівень болю і підвищується стійкість до стресу”, – сказала психологиня Анна Протасова.
Усі країни світу боряться з ненормативною лексикою. Ідея свята полягає у вихованні культури спілкування та зменшенню використання лайки. Тож за прогнозами психологині позбавитись цієї звички люди не зможуть. Але якщо обираєте лаятися, то з українським смаком.
Читайте також: Пошуки Дори: собаку покусав стаффордширський бультер’єр і вона втекла від господарки