Шахраї крадуть гроші з карток українців, надсилаючи повідомлення нібито від «Укрпошти». Смс про посилки з проханням перейти за посиланням та уточнити дані точно отримував хоча б хтось з ваших знайомих. Останнім часом аферисти надзвичайно активізувалися, тож варто бути особливо обережними.
Шахраї видають себе за Укрпошту та крадуть гроші з карток.
Повідомлення з посиланнями нібито від Укрпошти чи неіснуючої Пошти України зараз масово отримують українці.
«Обережно шахраї. Пiв години тому на вайбер прийшло от таке повiдомлення. За ним йшло iнше, де просили вказати локацiю та iншi данi. Адреса з комп`ютера небезпечна, Номер український (3моб) – гудки йдуть, але ніхто не вiдповiдає. Сходила на «Укрпошту», кажуть, це шахраї. Працiвницi кажуть я не перша, та в людей вже грошi познiмало….Будьте пильнi», — так в одній з Facebook спільнот написала жителька міста Ангеліна.
«Це шахраї. У мене в знайомих так списало потім все з картки, під 0 кредитки ліміт. Це, на жаль, зараз робиться під виглядом всіх пошт. Нова, Укр, міст. Тому всі посилання – це афера. Якщо в офіційному додатку цього немає – нічого не можна вводити», — значиться в одному з коментарів під постом жінки.
Ця шахрайська схема зараз дуже популярна, подібні повідомлення надходять і нашим журналістам.
«Я отримала повідомлення на свій телефон, що надійшла якась невідома посилка, але її не можуть доставити через неповну адресу, у цьому повідомленні були якісь незрозумілі посилання і прохання перейти. Я цього не робила, бо це виглядало дуже дивно і акаунт був невідомий», — розповідає журналіcтка Валерія Дев’ятко.
Схема праює наступним чином: надходить смс з проханням уточнити дані про посилку за посиланням, яке веде на фейковий сайт. Далі шахраї просять оплатити комісію від імені Укрпошти. Після оплати – знімають всі гроші з карток.
За словами представника Укрпошти – перші звернення клієнтів про шахрайскі повідомлення надійшли наприкінці листопада 2023 року.
«На жаль, жертвами стають не тільки клієнти АТ Укрпошта, але і різних компаній нашої країни, таким чином шахраї хочуть заволодіти нашими персональними даними, банківськими даними та заволодіти нашими коштами. Тому раджу користуватися тільки офіційними ресурсами, офіційними сайтами, офіційними застосунками й не переходити за сумнівними посиланнями в сумнівних смс повідомленнях», — розповідає операційний директор Східного регіону АТ «Укрпошта» Антон Ізотов.
За словами адвоката, звертатися до поліції є сенс тільки якщо шахраям вдалося вкрасти гроші, тобто злочин відбувся.
«Перше, що потрібно зробити, якщо у вас знялися гроші з карткового рахунку – зателефонувати оператору банку та повідомити про те, що у вас шахрайським чином викрадені кошти з рахунку та попросити його повернути ці кошти, краще це робити поданням заяви, або через смс-бот, зберігаючи усі скріни. Після того як повідомили банк, треба звернутися до співробітників поліції з заявою та повідомити про факт вчинення шахрайських дій. Іноді поліцейські не бачать у цьому підстав для відкриття провадження, в такому випадку слід звертатися до суду та зобов’язувати поліцію відкривати кримінальне провадження», — адвокат Вадим Кравцов.
У разі отримання шахрайських повідомлень Укрпошта просить звертатися до контакт центру, електронною поштою чи на офіційні сторінки у соцмережах.
Будьте пильними та не переходьте за сумнівними посиланнями з смс повідомлень.
Читайте також: 3,4 млн грн збитків на постачанні аптечок для військових – підозрюється директор КП Кривого Рогу