Новий фах за три місяці. У Дніпрі стартувало навчання чергової групи водіїв електротранспорту. Кожен, хто бажає змінити своє життя і досяг 21-го року, може здобути нову професію. Як це зробити та чому саме навчають на курсах?
Анастасія родом з Авдіївки, проте, через війну була змушена переїхати до Дніпра. Тут дівчина знайшла нове покликання.
Анастасія Снишко, майбутня водійка: «Мешкали в Авдіївці, наразі там нічого немає, ніяких комунікацій. Тому жити там — це просто жахливо, і вирішили переїхати до Дніпра. Наразі навчаюсь у комунальному підприємстві «Дніпровський електротранспорт». Захотілось спробувати себе саме в цьому напрямку. Поки що цікаво, чи зможу я. Була зацікавленість у цьому напрямку, тому вибір впав саме на навчання тут».
Разом з Анастасією тут навчаються ще понад півтора десятки майбутніх водіїв. Стати водієм трамвая чи тролейбуса може кожен охочий. Навчання проходить офлайн, аби учні мали змогу отримати не лише теоретичні, а й практичні навички.
Валентина, начальниця навчально-виробничого центру КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР: «Учні під час навчання вивчають правила дорожнього руху, медичне забезпечення, влаштування трамвая та тролейбуса, а також правила експлуатації трамвая та тролейбуса. У класах побудови трамваїв та тролейбусів у нас є макети кабіни водія, основні вузли та агрегати трамваїв та тролейбусів, а також контактна мережа».
Навчання триває 3,5 місяці.
Нікіта Керенцев, провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР: «Навчання для всіх триває 3,5 місяці: місяць складає теоретична частина навчання, а потім 2,5 місяця — практична частина, коли водії вже сідають за кермо транспортних засобів у повному складі, виїжджають на лінії міста та, скажімо так, навчаються практично керувати транспортом. Також після навчання водії складають іспити в сервісному центрі, аналогічно звичайному навчанню на категорію В. Просто теорія та практика, після цього іспит».
Від початку повномасштабного вторгнення 115 випускників курсів поповнили колектив КП «Дніпровський електротранспорт». Серед них 13 – ВПО.
Читайте також: Дніпро – єдине місто в Україні, яке має комплексну програму підтримки переселенців