Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Кожну українську дитину так чи інакше травмувала війна. Цей фільм про це». У Дніпрі показали документальну стрічку «WHY US?»

У Дніпрі відбувся показ документальної стрічки «WHY US?». Вона розповідає трагічні історії українських дітей, які постраждали через повномасштабне вторгнення рф. Зокрема згадується історія 4-річного Саші Яхна із Сухолуччя, який загинув під час евакуації. За його пошуками у березні 2022-го стежила вся країна. Про трагедію розповідає мама Сашка.

Фільм зняла британська режисерка Марія Спрінгіс, яка народилася в Дніпрі. Каже: «Стрічка розрахована насамперед на світову аудиторію. Саме тому вона створена англійською мовою».

«Британія дуже багато уваги приділяє ментальному здоров’ю саме дітей. Ми розуміємо, що українські діти всі травмовані так чи інакше — незалежно від того виїхали вони за кордон чи ні. Наприклад, у фільмі є дитина, яка виїхала, але каже, що це (виїхати) був не її вибір і вона хоче додому. Тож ми хочемо порушити цю проблему, аби Британія, інші країни це побачили та допомогли Україні на психологічному фронті.  Моя місія саме в цьому, максимально допомогти дітям, адже вони — наше майбутнє», — розповіла Марія Спрінгіс, режисерка фільму «WHY US?».

Пані Євгенія — вимушена переселенка з Луганська. Покинула рідний дім ще в 2014-му. Каже, прийшла на фільм, бо ця тема їй болить, хоче знати та пам’ятати про злочини рф проти України. 

«Ця тема дуже болить, адже розумію, що трагічних історій просто безліч і таких фільмів буде ще дуже багато. Нам потрібно це дивитись, про це пам’ятати. Навіть якщо важко», — каже глядачка Євгенія. 

Вхід на показ був вільним. Потрібно було лише попередньо заповнити електронну реєстрацію.

«Цей перегляд, авжеж, не буде приємним. Те, що ми побачимо в цій стрічці, — жахливість нашого сьогодення. Але ми повинні це бачити, аби пам’ятати, аби не забувати, як війна росії проти України руйнує життя наших дітей. Увесь світ має це бачити!» — зазначила у вступному слові заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики міської ради Ксенія Сушко.

«Цей фільм про дітей та злочини держави-агресорки рф, яка веде найганебнішу війну. Ми хочемо цим показом привернути увагу до тих проблем, які зараз є. Також після завершення фільму відбулося його обговорення зі спікерами, яких ми запросили. Ми завжди відкриті до співпраці, що доносить до людей реальну ситуацію, в якій опинилась країна, та рухає нас до Перемоги», — прокоментував Євген Хорошилов, заступник директора департаменту гуманітарної політики, начальник управління культури Дніпровської міськради.

Читайте також: У Дніпрі показали, як виглядатимуть меморіальні дошки загиблим внаслідок агресії рф, що встановлюватимуть на будівлях