— До чого готуватися підприємствам та міській владі в цій ситуації?
«У цій ситуації міська влада має розвивати профтехосвіту, безумовно. На сьогодні, наскільки я знаю, Міністерство освіти передало місту вже близько чотирьох профтехучилищ і ще близько чотирьох чи п’яти мають передати.
Ці профтехучилища реформуватимуться, осучаснюватимуться. Старі професії, які фактично зжили себе, буде ліквідовано та замінено на більш сучасні професії, і люди зможуть здобувати їх та швидко переучуватися.
Для цього місто розвиватиме профтехосвіту, відкриватиме нові професії, залучатиме людей, платитиме стипендії старанним студентам, щоб люди могли в найкоротший термін, за місяць, два, три, пів року, освоїти нові професії або спробувати себе в якійсь новій справі чи в якійсь новій роботі. Ось такий план у міста.
Це сфера діяльності міста, ми можемо тут рекомендувати, і якщо для якихось освітніх процесів потрібна буде допомога Громадської Ради, звісно, Громадська Рада проводитиме відповідні опитування людей, розумітиме затребуваність чи, навпаки, незатребуваність якихось професій, і скеровуватиме це в місто, щоб місто могло швидко орієнтуватися в тих дійсних професіях, які потрібно розвивати на території нашого міста.
Тому що, окрім того розвитку, якого ми очікуємо у сфері будівництва та промисловості, розвиватиметься і комунальна сфера послуг та комунальне господарство, місто розвиватиме різні послуги для містян, і для цього теж будуть потрібні кваліфіковані люди, які зможуть отримати якісь муніципальні професії, щоб працювати безпосередньо на місто. Тому що місто – це один із найбільших, я б сказав, найбільший роботодавець, і, звісно, ми зацікавлені в тому, щоб люди працевлаштовувалися, мали стабільний дохід, могли сплачувати за своє житло, комунальні послуги, купувати в кредит житло.
Звичайно, це все, всі ці гроші, потраплятимуть в економіку міста і у вигляді податків, і у вигляді витрат людей, і поліпшуватимуть в цілому життя міста, підвищуватимуть рівень. Тому всі ці професії ми відбиратимемо, ми рекомендуватимемо, і місто розвиватиме профтехосвіту для того, щоб люди могли переорієнтуватися, переорієнтувати своє життя, переорієнтуватися в професії та заново розпочати життя, особливо ті люди, які прийдуть з фронту», — розповів голова Громадської Ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан в етері телеканалу ДніпроTV.
Читайте також: У Німеччині Філатов зустрівся з мером Кельну Реккер та подякував їй за підтримку Дніпра під час війни з рф.