Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Контрольна перевірка: чи дотримуються санітарних норм ФОПи у Дніпрі

Щодня до Дніпра приїжджають люди з різних куточків України. А більше людей – це й більший попит у сфері обслуговування. Саме тому щотри місяці спеціальна комісія “Міської інфраструктури” вирушає у рейд-перевірку парків, що на балансі підприємства. На меті — проконтролювати дотримання санітарних, протипожежних, естетичних та мовних норм у сфері обслуговування. 

У парку «Зелений Гай» працюють близько пів сотні малих підприємців. Це власники кав’ярень, атракціонів та розважальних комплексів. Саме тому комунальне підприємство «Міська інфраструктура» сезонно проводить рейди. Наприклад, аби виявити відсутність санітарних книжок, як у цьому закладі: “Дивіться, у вас повинен знаходитись договір про використання об’єкту благоустрою з «Дніпровськими активами». У вас повинен бути договір про відшкодування комунальних послуг комунального підприємлива «Міська інфраструктура». Також на місці повинні бути ваші санітарні книжки — оригінали та копії. Також ваші ковідні сертифікати. Це все треба, щоб знаходилось у вас постійно на місці”.

В першу чергу контролюють наявність вогнегасників та сміттєвих баків, дотримання карантинних вимог. Інформаційні стенди мають бути виключно українською мовою. Є серед ФОПів справжні відмінники.

Інга Алексанян, власниця закладу: “Стараемся, чтобы всегда было чисто, чтобы людям было приятно. Очень много людей, которые приходят — им приятно. Они сами говорят: «Мы приходим, потому что у вас всегда чисто, мы видим как вы это все делаете»ю Все делается прилюдно, кухня у нас открытая. Стараемся, чтобы всегда все было чисто, чтобы людям все понравилось”.

У зв’язку з воєнним станом, у парках міста розмістили також інформаційні стенди з найближчими укриттями.

“Найближче бомбосховище та карта розташування цього бомбосховища. Це в нас є в усіх місцях скупчення людей – є такі інформаційні таблички”.

Біля атракціонів та дитячих розваг, окрім стандартного списку вимог, обов’язково має бути інформаційний стенд з правилами безпеки. Наталія має власний розважальний бізнес вже 13 років. Каже, робота з дітьми накладає додаткові обов’язки.

Наталія Москалець, власниця дитячих атракціонів: “З дітками взагалі набагато легше домовлятись,  набагато складніше — з батьками. Кожного дня ми обробляємо поверхні. Є також для батьків, воно все стоїть, але його по бажанню використовують”.

Тут також без зауважень. У разі недотримання хоча б одного пункту, комісія виписує попередження. На виправлення недоліків дають п’ять днів.

Олексій Тесля, директор комунального підприємства “Міська інфраструктура”: “Якщо чогось не вистачає, то ми надаємо 5 днів для того, щоб він це виправив, якщо це якісь документи. А якщо це стосується прибирання територій, то він повинен приблизно через 30-40 хвилин прибрати свою територію”.

Результати сьогоднішньої перевірки доволі втішні. Проте, як ми побачили, не всі власники закладів мали потрібні документи.

Олексій Тесля, директор комунального підприємства “Міська інфраструктура”: “Не всі підприємці дотримувалися вимог, які ми ставимо. Ми надали їм усні приписи для того, щоб вони їх виправили. Можу сказати, що благоустрій територій у всіх в якісному складі знаходиться, але не всі документи знаходяться на території парку”.

Найближчим часом на власників закладу чекає повторна перевірка від співробітників комунального підприємства, аби ті переконалися: проблему усунено, документи в наявності, відвідувачі у безпеці.